Paul Rudd ant-man
Paul Rudd ant-man

Ant-Man mógł wyglądać zupełnie inaczej, gdyby Edgar Wright wyreżyserował ten film

Niewątpliwie jedną z największych zmian w projektach MCU była rezygnacja Edgara Wrighta z reżyserowania Ant-Mana. Teraz wiemy, z jakimi zmianami mielibyśmy do czynienia, gdyby pozostał na tym stanowisku.

Ant-Man doczekał się trzech solowych filmów, a każdy z nich wyreżyserował Peyton Reed. Edgar Wright zrezygnował z pracy nad pierwszą częścią trylogii w momencie, gdy zamiary studia za bardzo kolidowały z jego wizją. Okazuje się, że film faktycznie mógł wyglądać inaczej.

Ant-Man miałby większy gang i mniej cameo

Jeden z montażystów filmu, Colby Parker Jr. podzielił się informacjami na temat pierwotnej wizji Ant-Mana. Edgar Wright chciał, aby w filmie nie pojawili się inni bohaterowie Marvela, z wyjątkiem tych, którzy są istotni w opowiadanej historii. Ponadto projekt jeszcze bardziej przypominałby film gangsterski, dzięki wprowadzeniu większej ekipy.

Jego film wciąż był o napadzie. Ale tu mamy tylko trzech wspólników. Myślę, że pierwotnie w gangu było około 15 osób, które miały dokonać wielkiego napadu. Nigdy nie widziałem jego scenariusza, ale pamiętam, jak słyszałem to kiedyś w dyskusjach, kiedy w pokoju były wszystkie wielkie szychy. Napad miał być bardziej wspólnym wysiłkiem 15 osób, nie trzech.

anthony mackie

fot. kadr z filmu Ant-Man

Następnie montażysta poruszył kwestię występów postaci znanych z innych produkcji MCU. Mowa oczywiście o Falconie (Anthony Mackie). Gdyby Wright został przy reżyserii, najprawdopodobniej nie doszłoby do jego cameo.

Nie sądzę, aby były tam inne postacie Marvela. Myślę, że film miał być samodzielny. Nie chciał innych bohaterów Marvela w filmie. Falcon pewnie by się w nim nie pojawił.

Zobacz również: Zack Snyder zapowiada zwiastun Rebel Moon! Film będzie naprawdę przepiękny?

Ant-Man i Osa: Kwantomania – informacje

Ant-Man i Osa powracają! Duet, który poznaliśmy w 2015 roku, otrzymał kolejną produkcję spod szyldu Marvel Studios i ponownie odwiedza Wymiar Kwantowy. Tym razem jednak – za sprawą Cassie Lang – do tej krainy wyrusza cała Ant-rodzinka. Tam odkryją wiele tajemnic skrywanych przez Janet van Dyne. Tym razem na drodze Ant-Mana stanie ktoś o niewyobrażalnej sile i możliwościach, czyli Kang Zdobywca. W przyszłego arcywroga Avengersów wcieli się Jonathan Majors (LokiKraina Lovecrafta).


Źródło: The Direct / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Ant-Man

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?