Filmowy “Spawn” ma już scenariusz!

Portal Comicbook informuje, iż scenarzysta Todd McFarlane ukończył pierwszą wersję scenariusza do filmu “Spawn”. Jeśli dojdzie do realizacji projektu, będzie to drugie spotkanie tytułowego Spawna z widzami kin. Pierwszy film, za którego reżyserię odpowiadał Mark A.Z. Dippe, a głowną rolę odegrał Michael Jai White, gościł na ekranach kin w 1997 roku. “Spawn” pomimo wysokiej kategorii wiekowej nie okazał się być filmem dobrym, co miało swoje odbicie w światowym box-office. Jednakże po latach filmowcy znów zamierzają przywrócić Spawna na ekrany kin.

Ukończyłem już scenariusz i teraz zajmuję się poprawkami. Obecnie mam 180 stron, jednak studia wolą wersje około 120 stronicowe. Myślę, że ja swoją pracę zakończę na mniej więcej 140 stronach, ponieważ nie chcę pomijać zbyt wielu rzeczy.

McFarlane nie ukrywa, iż liczy na to, że zajmie się reżyserią filmu. Chce by był to niewielki projekt – thriller zmieszany z horrorem.

Wszystkie znaki na niebie sugerują, iż Spawn będzie filmem mrocznym i brutalnym. Kategoria wiekowa “R” jest pewna. Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roki, a producenci z datą premiery celują w rok 2017. Patrząc na to jaki sukces odniósł film “Deadpool”, który przeznaczony jest dla dorosłego widza, “Spawn” może powtórzyć jego sukces.

spawn thumbail 1421171515213 1280w vv6k

Spawn to bohater ukazującego się od 1992 roku amerykańskiego komiksu. Jego autorami są Todd McFarlane (który przygotowuje scenariusz) oraz Greg Capullo.

Historia przedstawiona w ich dziele skupia się na losach pułkownika Ala Simmonsa, który zostaje zamordowany przez służby wojskowe. Po śmierci zawiera pakt z Szatanem. Po 5 latach od śmierci powraca na Ziemię. Ma jednak luki w pamięci, co wywołuje w nim ogromną frustrację. Od tego czasu Simmons jest znany jako stworzony z psychoplazmy stwór, Spawn.

Dla przypomnienia, zwiastun produkcji z 1997 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=Rpr7TTnXty8

Źródło: Comicbook.com

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?