“Deadpool” niszczy konkurencję w box-office!

To już pewne, „Deadpool” pozamiatał konkurencję! Najnowszy film wytwórni 20th Century Fox, przy swoim niskim jak na tego typu filmy budżecie 58 mln dolarów, zgarnął na całym świecie świetne 260 mln dolarów podczas mijającego właśnie weekendu. W samych tylko Stanach Zjednoczonych film Tima Millera dobił do 135 mln dolarów, a doliczając zysk z czwartkowego wieczoru – prawie 150 mln dolarów! Jest to niewątpliwie świetna wiadomość dla fanów kina superhero oraz sygnał dla wytwórni filmowych. Jest to dowód na to, że film o wysokiej kategorii wiekowej, przy odpowiednim podejściu do tematu i przemyślanej kampanii reklamowej, jest w stanie osiągnąć sukces!

„Deadpool” podczas pierwszego weekendu pobił kilka istotnych rekordów. Jest to siódme najlepsze otwarcie filmu o superbohaterze. Pozostawił w tyle takie tytuły, jak „Strażnicy Galaktyki”, „Człowiek ze stali”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” czy „Spider-Man” oraz wszystkie poprzednie filmy o X-Menach. Ponadto „Deadpool” to najlepiej debiutujący film z kategorią wiekową „R” oraz najlepszy debiut lutego i okresu walentynek. Jest to niewątpliwy sukces wytwórni 20th Century Fox, dla której jest to najlepsze otwarcie w historii, jak i całej ekipy odpowiedzialnej za film. Największym wygranym wydaje się być Ryan Reynolds, który od około dekady walczył o to, aby film w ogóle powstał.

deadpool movie image 760x428 

Opis dystrybutora: Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Reżyserem nowego widowiska wytwórni Marvel jest Tim Miller. Produkcja powstałą na podstawie scenariusza będącego efektem współpracy Rhetta Reese’a i Paula Wernicka. Główną rolę w obrazie zagrał Ryan Reynolds. Ponadto na ekranie towarzyszą mu: Gina Carano (Angel Dust), T.J. Miller (Weasel), Morena Baccarin (Vanessa Carlysle/Copycat) i Ed Skrein (Ajax).

Polska premiera filmu „Deadpool” odbyła się 12 lutego 2016 roku.

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?