Konwój – pierwszy plakat ciekawie zapowiadającego się thrillera z Gajosem i Więckiewiczem!

Poniżej prezentujemy pierwszy plakat promujący film Konwój. Muszę przyznać, że zwiastun obrazu niewątpliwie daje nadzieję na ciekawe i mocno kino made in Poland. Pozostaje więc oczekiwać w napięciu na premierę filmu i pierwsze recenzje. Oby nadzieje nie okazały się po raz wtóry płonne. 

6751 1.7

Zobacz również: Gotham City Sirens – David Ayer wyreżyseruje kolejny film z DC

Opis dystrybutora (kino): W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… 

Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem… 

Obsada filmu: Janusz Gajos – Dyrektor Nowacki, Robert Więckiewicz – Sierżant Zawada, Ireneusz Czop – Nauczyciel, Przemysław Bluszcz – Sierżant Berg, Łukasz Simlat; Tomasz Ziętek, Dorota Kolak i Agnieszka Żulewska.

Reżyserem polskiego thrillera zatytułowanego Konwój jest Maciej Żak. Premiera produkcji została zaplanowana na 13 stycznia 2017 roku. Jak myślicie, czy powyższa data zgodnie z utartymi w kulturze wierzeniami okaże się zgubna, czy może będzie świadczyć o sukcesie Konwoju? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?