Gremliny – czy powstanie kolejna część? Wszystko na to wskazuje!

Gremliny oraz Gremliny 2 zarówno bawią, jak i straszą nas od lat. Teraz zaistniała szansa, że zobaczymy je na ekranie już po raz trzeci po długiej przerwie! O kontynuacji filmu opowiadającego o tych włochatych stworkach mówiło się już od dawna, teraz jednak w atmosferze tworzenia coraz większej ilości sequeli, prequeli, rebootów oraz spin-offów, szanse realizacji tej produkcji zdecydowanie rosną. Gwiazda dwóch pierwszych części Zach Galligan zapytany o szczegóły pojawienia się Gremlinów 3, odpowiedział:

Myślę, że niepewność dotycząca produkcji Gremlinów 3 jest bardzo podobna do tej towarzyszącej Gremlinom 2. Pracą nad nimi zainteresowane są te same osoby, które współtworzyły poprzednie części. Wiem, że minęło sporo czasu, ale to przecież Warner Bros, Steven Spielberg i Chris Columbus – oni naprawdę znają się na rzeczy. Columbus nie uczestniczył oczywiście przy produkcji drugiej części filmu – nie widział w tej serii potencjału i na pewno teraz tego bardzo żałuje! Nie podobał mu się kierunek w jaki skierowano film i teraz zapragnął odzyskać kontrolę nad ich kontynuacją na swoich zasadach.

2000x1328 o5bge3

Powrót Columbusa niewątpliwie bardzo pomoże produkcji, ale czego tak naprawdę możemy spodziewać się po Gremlinach 3? Na razie wiemy, że film posiada już scenarzystę, jego akcja rozgrywać się będzie współcześnie, a na ekranie ujrzymy zarówno już nam znanych, jak i nowych bohaterów. Zach nie mógł zdradzić żadnych szczegółów, lecz wierząc jego zapewnieniom nowy film będzie dla serii tym, czym dla Gwiezdnych Wojen stało się Przebudzenie Mocy.  

Przerwa pomiędzy Gremlinami i Gremlinami 2 wyniosła aż 6 lat, podczas których twórcy nieustannie wpadali na nowe pomysły, a następnie je odrzucali i zaczynali od nowa. Jednym z nich było wysłanie Gremlinów do Vegas, jednak po 18 miesiącach pracy uznano go za zbyt drogi. W końcu wymyślono, że mój bohater będzie pracować dla obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa! Carl Ellsworth pracuje nad scenariuszem od półtorej roku, jeżeli jego pomysły się spodobają – rozpocznie się produkcja. Wszystkie zaangażowane osoby są bardzo zdeterminowane, aby to się udało. Nie wiem jeszcze czy moja postać pojawi się w nowym filmie, chociaż większość osób, z którymi o tym rozmawiam nie wyobraża sobie go bez udziału mojego oraz oczywiście bez Gizmo. W tej chwili niczego jednak nie jestem pewien, mogą mnie poważnie zaangażować lub całkowicie wykluczyć z produkcji, kto to wie? Propozycję pojawienia się w Gremlinach 2 otrzymałem na 3 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć, tak więc pozostaje tylko czekać!

zach i gizmo

Zobacz również: The Mummy – pierwszy, pełny zwiastun filmu!

Oryginalne Gremliny pojawiły się na ekranach kin w 1984 roku zarabiając 153 miliony $. Druga część filmu nie była aż tak dochodowa, niemniej jednak nadal był to sukces. Miejmy nadzieję, że Gremliny 3 powtórzą, a nawet wielkokrotnie przewyższą dokonania poprzedników. Jak na razie wszystko sugeruje, że warto cierpliwie czekać, aby to sprawdzić!

Źródło: movieweb.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?