Newt Scamander pojawił się w Hogwarcie podczas przygód Harrego Pottera?!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wprowadziły do filmowego uniwersum J.K. Rowling nowego bohatera w postaci Newta Scamandera. A co jeśli powiemy Wam, że ten magizoolog pojawił się w kinie już wcześniej? I to znacznie, bo w 2004 roku! Co prawda nie można nazwać owego występu Scamandera pełnoprawnym cameo, ale jego obecność jest niepodważalna!

O czym mianowicie jest mowa? Fani serii doszukali się bowiem małego znaku, że Newt Scamander znajdował się na terenie Hogwartu podczas wydarzeń mających miejsce w Więźniu Azkabanu. Wtedy to Fred i George Weasley po raz pierwszy pokazali Harremu Mapę Huncwotów, która przedstawia wszystkie osoby obecne w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Ujęcia z filmu możecie zobaczyć poniżej i choć ich jakość jest nieco wątpliwa, to zdecydowanie potwierdzają one pobyt maga tuż za ścianą pokoju sypialnego Gryfonów!

qwy1pcw

main qimg a0d98d54161471280a9f02419b993de1

Zobacz również: Pod Ostrzałem #16 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Wszystko to oznacza jedno – Newt Scamander został członkiem uniwersum Harrego Pottera zanim otrzymał swój własny film. Ciężko jednak stwierdzić, czyim pomysłem było umieszczenie tego „Easter egga” w Więźniu Azkabanu, ale nasze pole podejrzeń zostaje ograniczone do dwóch osób – reżysera Alfonso Cuarona lub samej J.K. Rowling. Tak czy owak, jest to miła niespodzianka, która rodzi jednak naprawdę poważne pytania i implikacje w przyszłości. Co bowiem Scamander robił w Hogwarcie na początku XXI wieku? Czy będzie dane poznać nam ten sekret w kontynuacjach Fantastycznych zwierząt? I czy może tym razem to Harry Potter zaliczy swego rodzaju cameo? Kwestia odpowiedzi leży teraz w guście Davida Yatesa oraz jego niezwykle popularnej scenarzystki!

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: kolaż movieweb.com

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?