Dance to Death – czas zacząć rosyjskie taneczne Igrzyska Śmierci

Dystopia science-fiction, mix futurystycznej i postapokaliptycznej scenerii, śmiertelny turniej, kiełkująca miłość pary jego uczestników i rebelia przeciw władzy. Tak w skrócie prezentuje się opis Igrzysk Śmierci rosyjskiego blockbustera science-fiction Dance to Death (Tantsy nasmert). Jeśli kiedykolwiek żałowaliście, że losy Katniss Everdeen znalazły już swój finał, lub interesujecie się produkcjami young adult to Dance to Death może stanowić dla was ciekawy filmowy zamiennik.

dance to death tantsy nasmert russian dance sci fi 3 1000x600

Film skupia się na organizowanym przez rządzących oligarchów na specjalnej podziemnej arenie turnieju tanecznym dla młodych ludzi, którego stawką jest ich życie. Tylko zwycięzca może przeżyć, a przegrani przemienią się w popiół i zostaną przetworzeni w energię potrzebną do ochrony miasta. Jednym z uczestników jest Kostya, chłopak z biedoty, który został złapany podczas milicyjnej łapanki i zmuszony do partycypowania w turnieju. W oko wpada mu Anya, córka wysokiego rangą dygnitarza, która dobrowolnie zgłosiła się do turnieju, aby poświęcić życie na ołtarzu dobrobytu miasta.

Zobacz również: Mad Shelia – w Chinach powstała filmowa podróbka Mad Maxa

Trzeba przyznać, że twórcy scenariusza musieli się nieźle napocić, aby stworzyć podstawy pod film o turnieju tanecznym w konwencji science-fiction. Jak można przeczytać na stronie producenta filmu Dance to Death rozgrywa się w Moskwie roku 2070. Świat jest wyniszczony po wojnie nuklearnej i do przetrwania potrzebuje energii chroniącej przed zabójczymi cząsteczkami wytwarzanymi przez jądro Ziemi. Tradycyjne złoża wyczerpały się, a dzięki nowej technologii głównym jej źródłem stali się… ludzie, którzy oddają życie w akcie tańca na arenie, które nabiera iście sakralnego charakteru.

dance to death tantsy nasmert russian dance sci fi 2

W obsadzie filmu znaleźli się Ivan Zhvakin (Kostya), Lukeria Iliyashenko (Anya), Nikita Volkov, Alexander Tyutin, Agnija Ditkovskyte, Denis Shvedov. Reżyserem Dance to Death jest Andrey Volgin. Scenariusz przygotował Andrey Zolotorev. Film trafi do rosyjskich kin w 16 marca 2017 roku. Co ciekawe znaleźć można również informację, iż przygotowywany jest określany mianem remake’u Krov na tantspole (Blood on the Dancefloor) ze Swietłaną Chodczenkową (Mała Moskwa, The Wolverine) w jednej z głównych ról.

W sieci dostępne są dwa zwiastuny: oficjalny oraz amerykański dubbingowany.

https://www.youtube.com/watch?v=Sios7xQUDO0&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=PTUCy7JEdqo

dance to death tantsy nasmert russian dance sci fi 4

Źródło: Hollywood-spy; kinodanz.ru / ilustracja: materiały prasowe (kinodanz.ru)

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leniuuu pisze:

Gdzie można obejrzeć? 😀

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?