Quentin Tarantino potwierdza! Jeszcze 2 filmy i emerytura!

W zeszłym roku mieliśmy okazję podziwiać ósmą produkcję (Nienawistna ósemka) kontrowersyjnego reżysera Quentina Tarantino. Twórca, który walnie przyczynił się do rewitalizacji kina niezależnego lat 90., wielokrotnie podkreślał, iż zamierza przejść na emeryturę, gdy tylko światło dzienne ujrzy jego dziesiąty film. Prosta matematyka wskazuje zatem, że do realizacji niniejszych planów brakuje mu tylko dwóch tytułów. Wiele osób kwestionowało prawdziwość twierdzeń artysty, lecz dziś prawdopodobnie wszystko stało się jasne. Na konferencji Adobe MAX, odbywającej się w San Diego, Tarantino raz jeszcze wyraził zamiar wczesnego zawieszenia kamery na kołku:

Rzucam to. Boom. Powiedzcie wszystkim, żeby to zaakceptowali![…] Moją karierę nazwę sukcesem, dopiero gdy po jej zakończeniu będą wymieniać moje imię wśród największych filmowców w historii świata. Ba, nie tylko największych filmowców, ale największych artystów w ogóle!

quentin tarantino last 2 moviesZobacz również: TOP 8: najlepsze sceny z filmów Quentina Tarantino

Quentin Tarantino ujawnił zeszłego lata, iż kolejną jego produkcją ponownie może zostać western. Wcześniej natomiast twierdził, że następny film dotyczyć będzie pary Bonnie & Clyde, a opowieść zostanie osadzona w latach 30. zeszłego wieku w Australii. I choć nadal nie wiemy, czy to właśnie przygoda słynnej pary przestępców zostanie tym trzecim westernem, to reżyser ujawnił parę szczegółów na temat tego, w jaki sposób przygotowuje swoje scenariusze:

Duża część języka filmowego obraca się wokół dźwięku lub utworu muzycznego. Zanim zacznę pisać, sporo rozmyślam o muzyce. Słucham utworu i wyobrażam sobie jak wszyscy na festiwalu w Cannes są zachwyceni!

Całkiem niedawno, Tarantino przyznał ponadto, że pracuje aktualnie nad projektem “1970”, który miałby skupiać w sobie pionierskie produkcje filmowe z tego właśnie roku. Reżyser nie obrał natomiast jeszcze formy, w jakiej niniejszy pomysł ujrzy światło dzienne – stwierdził jedynie, iż może być to książka, film dokumentalny lub pięcioczęściowy podcast.

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?