Doktor Strange – Team Cap, czy Team Iron Man? Kto mógł zastąpić Cumberbatcha?

Amerykańska premiera filmu Doktor Strange zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji reżyser Scott Derrickson postanowił w ramach promocji wypowiedzieć się na temat swojego nowego dzieła. Derrickson zdradził, że na początku prac nad filmem, rozważali kilku kandydatów do głównej roli. Pierwszym wyborem był oczywiście Benedict Cumberbatch, jednak w pewnym momencie istniało realne niebezpieczeństwo, że ze względu na inne zobowiązania, aktor nie będzie w stanie podjąć się wyzwania. Koniec końców żaden inny aktor nie był nawet blisko zakontraktowania.

Zobacz również: Pod Ostrzałem #15 – Doktor Strange

Reżysera zapytano również o Joaquina Phoenixa, który przez kilka miesięcy wymieniany był jako główny kandydat do roli Stephena Strange’a. Mówiło się nawet o tym, że aktor brał udział w zdjęciach testowych w przebraniu głównego bohatera. Jak się okazuje, żaden aktor prócz Cumberbatcha nie dostąpił tego zaszczytu. Z resztą tak sytuację opisuje sam reżyser.

Od samego początku prac nad filmem, Benedict był jedynym kandydatem, którego chcieliśmy obsadzić w głównej roli. Poleciałem do Londynu aby się z nim spotkać. On był bardzo zainteresowany tą rolą, jednak miał zobowiązania wobec sztuki teatralnej Hamlet, w której grał jedną z głównych ról. My natomiast planowaliśmy premierę filmu na okres wakacyjny, więc nie było szans, żeby to pogodzić. Wróciłem do Nowego Jorku, spotkałem się w międzyczasie z wieloma aktorami, ale koniec końców poszedłem do Kevina Feige’ego, dyrektora Marvel Studios i powiedziałem mu wprost, że tą rolę musi dostać Benedict. Ma on bowiem tą unikalną jakość i był nam po prostu niezbędny. Udało się, Kevin przesunął premierę filmu na jesień, a nam udało się podpisać kontrakt z Benetictem.

Znalezione obrazy dla zapytania doctor strange photo

Wiemy już, że Benedict Cumberbatch jako The Surcerer Supreme (przejął to miano po Starożytnej, granej przez Tildę Swinton) powróci w filmie Avengers: Infinity War. Reżyser wierzy w to, że bohater jego filmu pozostanie w tej neutralnej strefie konfliktu pomiędzy Kapitanem Ameryką i Iron Manem.

Myślę, że Doktor Strange będzie po prostu miał swój własny obóz w tym konflikcie. To jest ten aspekt, który lubię w komiksach o jego przygodach. On będzie brał udział w wielu wydarzeniach, sytuacjach i będzie brał udział w interakcjach z innymi bohaterami znanymi z Avengers i nie tylko. Jednak to, co go definiuje, to fakt, że on woli stać z boku i obserwować wydarzenia. Strzeże bram pomiędzy naszym światem, a innymi wymiarami, więc rozumiecie, że w tej sytuacji ciężko mu stanąć po innej stronie, niż ta, której zadaniem jest obrona naszego świata przed różnej maści zagrożeniami nie z tego świata, którym na co dzień musi stawiać czoło.

Zobacz również: Kim jest Doktor Strange? Historia superbohatera #19

Opis produkcji: Produkcja przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

doctorstrange0014

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker, których role nie zostały jeszcze ujawnione. 

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (PrometeuszNajczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister). Od 26 października film wyświetlany jest w polskich kinach.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?