Doktor Strange – nie spodziewajcie się Night Nurse w filmie; nowy materiał zza kulis!

Ostatnio narodziło się sporo spekulacji na temat mniej znanej postaci z komiksowego uniwersum Marvela, a mowa tutaj o Night Nurse. W bohaterkę tę wcieliła się Rosario Dawson w telewizyjnych widowiskach platformy Netflix. Aktorka zagrała Claire Temple, jednakże showrunner 1. sezonu serialu Daredevil – Steven S. DeKnight – potwierdził wcześniej, że dostał zakaz skorzystania z przydomku bohaterki, ponieważ podobno istniały plany wprowadzenia omawianej postaci do kinowego uniwersum Marvela.

Później okazało się, że w rolę Night Nurse może się wcielić Rachel McAdams, która pojawi się w nadchodzącym obrazie Doktor Strange jako Christine Palmer (to przecież jedna z trzech wersji Night Nurse w marvelowskim kanonie). Nie będzie jednak żadnego mrugania oczkiem ze strony twórców. W rozmowie z EW Kevin Feige jasno stwierdził, iż omawiana bohaterka nie zostanie spe kulowaną od dłuższego czasu postacią w filmie Doktor Strange.

Powiem tak, ta linia fabularna nie pojawi się w obrazie Doktor Strange.

Jeśli chodzi o przyszłość, Feige stwierdził:

To jest tak samo zabawne dla nas, jak dla fanów, którzy próbują snuć kolejne spekulacje.

Sama McAdams dostarczyła jeszcze bardziej zawiłych wyjaśnień:

Nie puszczę pary z ust na ten temat. 

Czyżby jednak McAdams rzeczywiście miała zostać Night Nurse w nadchodzącym coraz większymi krokami filmie Avengers: Infinity War? Benedict Cumberbatch już potwierdził swój występ w obrazie, do którego zdjęcia ruszą już w styczniu. Być może aktor sprowadzi także ze sobą McAdams?

Ponadto poniżej znajdziecie nowy materiał zza kulis produkcji. Zapraszamy do oglądania!

 

Zobacz również: Doktor Strange – nietypowy plakat widowiska!

Opis produkcji: Obraz przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker, których role nie zostały jeszcze ujawnione. 

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (PrometeuszNajczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

cr2vlm7wyaabl7

Doktor Strange pojawi się w polskich kinach już 26 października 2016 roku. Obraz będzie kontynuował trzecią fazę Kinowego Uniwersum Marvela, która została zapoczątkowana w maju przez obraz Joe’ego i Anthony’ego Russo pt. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów.

Fanów Marvela zapraszamy na: www.facebook.com/MARVELFanPolska!

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?