Dziś rusza 32. Warszawski Festiwal Filmowy

Od 7 do 16 października wszyscy miłośnicy kina będą mieli niezwykłą okazję obejrzeć w Warszawie kilkadziesiąt nowych, najbardziej intrygujących produkcji zarówno dokumentalnych jak i fabularnych z całego świata. Pokazy organizowane są w ikonicznym Pałacu Kultury i Nauki w samym centrum miasta oraz pobliskim Multikinie w galerii Złote Tarasy. Tytuły podzielono na 12 sekcji, z czego 5 konkursowych. O tytuł najlepszego filmu międzynarodowego ubiega się 15 pozycji, wśród których są takie obrazy jak Ciemność Danielo Castro Zimbróna, węgierski kryminał Potwór z Martfu w reżyserii Arpada Sopsitsa oraz polskie Wspomnienie lata autorstwa Adama Guzińskiego.

warsaw film festiwal, warszawa, 32, 2016

Specjalną atrakcją są niewątpliwie pozakonkursowe pokazy specjalne, gdzie gościom dane będzie zobaczyć Koniec Guillame’a Niclouxa z rosyjskim aktorem, Gerrardem Depardieu w roli głównej. Na festiwalu odbędzie się polska premiera tego dzieła. Również po raz pierwszy w naszym kraju pokazany zostanie głośny film Xaviera Dolana o tytule To tylko koniec świata z Vincentem Casselem i Marion Cotillard w obsadzie. Prócz fabuł zaprezentowane zostaną również niezwykłe dokumenty takie jak chociażby islandzki W środku wulkanu, opowiadający o złotej generacji islandzkiego futbolu, której udało się wywalczyć awans do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2016 roku. Warto również wspomnieć, że WFF to nie tylko ambitne pozycje dla wymagającego widza. Specjalną sekcję poświęcono produkcjom dla całej rodziny. To właśnie w niej można odnaleźć wartościowe filmy animowane, które zachwycą też najmłodszych.

Zobacz również: bieda polskiego kina – podsumowanie festiwalu w Gdyni

Prócz filmów na widzów czekają też spotkania z twórcami oraz otwarte warsztaty, których tegorocznym tematem jest “sztuka montażu”. Mimo szerokiej oferty organizatorzy 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego dokonują wszelkich starań, żeby goście nie pogubili się w bogactwie przygotowanych tytułów. Z dokładnym harmonogramem festiwalu można zapoznać się przez specjalnie przygotowaną aplikację mobilną oraz wydawaną gazetkę festiwalową. Wszystkie niezbędne informacje są również zamieszczone na stronie wydarzenia – wff.pl – serdecznie zapraszamy.

źródło: wff.pl / ilustracja wprowadzenia: Rafał Nowak; wff.pl

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?