Piotruś Królik zmierza na srebrne ekrany dzięki Columbia Pictures!

Wytwórnia Columbia Pictures podjęła współpracę z Frederick Warne & Co. – częścią Penguin Random House UK, w celu zrealizowania produkcji będącej połączeniem filmu aktorskiego z efektami komputerowymi, a mowa tutaj o adaptacji serii książek zatytułowanych Piotruś Królik. Za cykl odpowiedzialna jest nieżyjąca już Beatrix Potter, która była zarówno pisarka, jak i ilustratorką. W tym roku obchodziłaby 150 urodziny.

file 18 2

Zobacz również: Goodbye Christopher Robin – Domhnall Gleeson i Margot Robbie z głównym rolami w filmie o autorze Kubusia Puchatka!

Reżyserią filmu Peter Rabbit zajmie się Will Gluck. Obraz zostanie zrealizowany w Animal Logic, czyli australijskim studiu zajmującym się efektami specjalnymi oraz animacją. Wspomniany twórca wraz z Zarehem Nalbandianem są odpowiedzialni za produkcję omawianego projektu. Z kolei Doug Belgrad, Jodi Hildebrand i Jason Lust zajmą się obowiązkami producentów wykonawczych. Scenarzystą filmu jest Rob Lieber, jednak jego tekst przeszedł przez korektę Glucka.

Głos za tytułowego bohatera podłoży James Corden, a Rose Byrne pojawi się w dziele w całej okazałości jako Bea. Przypadła jej w udziale główna rola żeńska. W głosowej obsadzie znajdują się również Daisy Ridley i Elizabeth Debicki.

Realizacja projektu ruszy w styczniu 2017 roku. Globalna premiera zaś zaplanowana jest na kwiecień 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?