Doktor Strange – nowy zarys fabuły filmu!

Za około miesiąc, do kin trafi długo wyczekiwany film Doktor Strange. Jak widzimy kampania reklamowa produkcji zaczyna się rozkręcać, za sprawą publikowania coraz to większej ilości materiałów promocyjnych. Dzisiaj otrzymaliśmy całkowicie nowy bardziej szczegółowy opis filmu, który daje nam lepszy pogląd na historię Doktora Strange’a. Omawiany opis poniżej:

Od studia Marvel nadchodzi Doktor Strange. Film opowiada historię światowej sławy neurochirurga dr Stephena Strange’a, którego życie zmienia się na zawsze po przerażającym wypadku samochodowym. Za sprawą tego wydarzenia nasz bohater traci cześciowo władzę nad rękoma. Gdy tradycyjna medycyna zawiodła go, jest on zmuszony szukać uzdrowienia i nadziei w nietypowym miejscu — w tajemniczej enklawie zwanej Kamar-Taj. Szybko dowiaduje się, że nie jest to ośrodek leczniczy, ale pierwsza linia walki przeciwko nieznanym siłom ciemności, które zamierzają zniszczyć naszą rzeczywistość. Niedługo Strange, wyposażony w nowo nabyte magiczne moce, jest zmuszony do wyboru, czy wrócić do swojego dawnego życia lub zostawić to wszystko za sobą, by bronić świat jako najpotężniejszy czarodziej. Dołącz do Strange’a w jego niebezpiecznej, tajemniczej oraz niewyobrażalnej przygodzie.

Zobacz również: Doktor Strange – najnowszy spot telewizyjny!

Opis produkcji: Produkcja przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (Dr Stephen Strange), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Karl Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Michael Stuhlbarg (Nicodemus West), Mads Mikkelsen (Kaecilius – główny antagonista obrazu), a także Scott Adkins i Amy Landecker, których role nie zostały jeszcze ujawnione. 

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (Prometeusz, Najczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

Doktor Strange pojawi się w polskich kinach już 26 października 2016 roku. Obraz będzie kontynuował trzecią fazę Kinowego Uniwersum Marvela, która została zapoczątkowana w maju przez obraz Joe’ego i Anthony’ego Russo pt. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów.

Źródło: MovieWeb.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Zagorzały gracz, fan starych filmów akcji i filmów na podstawie komiksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?