S.C.O.O.B. – Scooby Doo powróci na wielkie ekrany z pomocą Daxa Sheparda

Scooby-Doo i jego brygada detektywów rozwiązuje wszelakie zagadki i tajemnice już od lat 60-tych ubiegłego wieku. Minęło jednak trochę czasu, odkąd pojawili się na wielkim ekranie. Po dwóch filmach typu live-action w poprzedniej dekadzie, ekipa wehikułu tajemnic powróci jako w pełni animowany reboot. Najprawdopodobniej wielka będzie w tym zasługa Daxa Sheparda.

dax shepard molested

Dax Shepard negocjuje bowiem z wytwórnią Warner Bros stanowisko współreżysera filmu animowanego. Do tej pory Shepard pracował ze scenarzystą Mattem Libermanem nad projektem scenariusza, lecz jak się okazuje przypadnie mu zdecydowanie większa rola w tym przedsięwzięciu. Jeśli pertraktacje zakończą się sukcesem, to będzie on współpracował z Tonym Cervone, który może pochwalić się nie lada doświadczeniem w kręceniu animacji (seriale Scooby Doo i Brygada Detektywów, Kaczor Dodgers oraz The Looney Tunes Show).

Zobacz również: Reboot “Scooby-Doo” może rozpocząć filmowe uniwersum Hanna – Barbera

476079a97499446b9f5dc05632d7f3e6

Wybór Daxa Sheparda na stanowisko współreżysera może dziwić, jako że znany jest on przede wszystkim z bycia aktorem (głównie komediowym). Choć ma na swoim koncie parę produkcji w roli reżysera (Bij i Wiej, czy też nadchodzący CHiPs), to będzie to jego debiut w tym gatunku filmowym. Fakt ten, nie musi jednak mieć większego znaczenia, gdyż Tony Carvone dysponuje nie lada wiedzą techniczną, z zakresu przygotowywania animacji. W połączeniu z komediowym doświadczeniem Sheparda, powinni doskonale wyczuć ton oraz charakter opowieści o Scoobym Doo. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się dopiero 21 września 2018 roku.

Są to jedne z pierwszych oficjalnych informacji na temat powstającego filmu animowanego. Wiemy również, że reboot nosić będzie tytuł S.C.O.O.B. oraz, że będzie rozpoczynał filmowe uniwersum Hanna-Barbera. Oznacza to, że ujrzymy Scooby’ego Doo żyjącego w tym samym świecie co Flinstonowie, Jetsonowie czy miś Yogi. Scooby-Doo rozwiązujący zagadki w Bedrock City – któż w dzieciństwie nie marzył o tego typu cameo?

Źródło: cinemablend.com/Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?