Avengers: Infinity War – początek końca dla Marvel Cinematic Universe?

Podczas gdy czwarty film o Avengersach nie ma jeszcze tytułu, oczywiste jest, że Avengers: Infinity War zamierza mieć ogromny wpływ na Marvel Cinematic Universe. Joe oraz Anthony Russo wyjawili, że dwa następne filmy o Avengersach będą zakończeniem wszystkiego, co wydarzyło się począwszy od Iron Mana z 2008 roku oraz zarysują całkowicie nowy początek dla MCU.

Anthony Russo w rozmowie z portalem IGN, wyjaśnił, dlaczego te filmy zamierzają jednocześnie zaznaczyć zakończenie oraz nowy początek dla całego uniwersum:

Nie mogę wejść zbytnio w szczegóły o tym, kogo i co zamierzamy wprowadzić, ale te dwa filmy mają być zwieńczeniem wszystkiego, co wydarzyło się w MCU od pierwszego Iron Mana. W tej sytuacji “zwieńczenie” oznacza, że te filmy w pewnym sensie będą końcem pewnych rzeczy, a pod innym względem, będą one początkiem nowych wątków i wydarzeń.

Twórcy nie raczą nas poinformować o detalach dotyczących tego, kogo zamierzają oni wprowadzić i czego dokładnie będzie dotyczyć film Avengers: Inifnity War. Mimo to wyjaśnili nam, że proces selekcji nowych bohaterów do filmu polega na wyborze postaci, która jest przez nich lubiana oraz zasługuje na opowiedzenie swojej historii.

W takiej sytuacji zawsze trzeba mieć pewność, że twój wybór będzie pasował do opowiadanej historii oraz musisz wszystko tak dopasować, aby nie zakłócał on w żaden sposób historii już wcześniej opowiedzianej. Jeśli masz przeczucie, że bohater nie jest w filmie niezbędny to nie powinien się w nim w ogóle znaleźć.

Zobacz również: Vin Diesel potwierdza udział Strażników Galaktyki w Avengers: Infinity War

landscape 1462546585 joe russo anthony russo interview captain america civil war

Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja, że bracia Russo planują zmienić nazwy dwuczęściowego widowiska, Avengers: Infinity War ze względu na różnice dzielące obie części. Pierwszy z filmów będzie nosił tytuł Avengers: Infinity War, a drugi póki co będzie się nazywał Untitled Avengers

Wśród producentów wykonawczych znajduje się Jon Favreau (Iron Man). Z tego co wiemy na obecną chwilę w Infinity War pojawi się aż 67 postaci z marvelowskiego uniwersum, a obie części będą kręcone równocześnie. Feige dodaje również, że oba filmy będą się od siebie znacząco różnić.

Ideą Avengers: Infinity War jest zamknięcie wszystkich trzech faz Marvela, a film będzie dzielił się na dwie części. Pierwsza wejdzie do kin 4 maja 2018 roku, a tego samego lata zobaczymy Ant-Man and The Wasp (5 lipca). Ostatnia zapowiedziana część Avengers będzie miała premierę 10 maja 2019, ale przed nią będzie nam dane zobaczyć Captain Marvel (8 marca) Potem rozpocznie się czwarta, nieznana jeszcze dokładnie faza Marvela. 

Źródło: Comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe 

Zagorzały gracz, fan starych filmów akcji i filmów na podstawie komiksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?