Oto obsada i zdjęcia z planu ekranizacji Głosu Pana S. Lema

Od dłuższego czasu trwają prace na planie węgiersko-kanadyjskiej produkcji science-fiction His Master’s Voice, a więc ekranizacji powieści Stanisława Lema Głos Pana. Wiadomo już kto wystąpi w głównej roli, a twórcy podzielili się zdjęciami z planu.

W głównej roli Piotra Hogharta wystąpi kanadyjski aktor telewizyjny Eric Peterson (Street Legal, Corner Gas, Billy Bishop Goes to War). Ponadto w filmie zobaczymy m.in. Kate Vernon (Battlestar Galactica), Marshalla Williamsa (Glee), Jennę Warren i Csabę Polgára. Film ma opowiedzieć historię Węgra, który wyrusza na poszukiwania swojego zdziwaczałego ojca naukowca.

Obecnie zdjęcia do filmu odbywają się w Kanadzie. Na pierwszej fotografii z planu można zobaczyć tunel powietrzny na lotnisku w Ottawie, który został zaadaptowany do roli statku kosmicznego, a na drugim udostępnionym przez reżysera filmu widzimy scenę z udziałem Erica Petersona.

Zobacz również: The Coma – grafiki koncepcyjne interesującego projektu sci-fi

his masters voice ottawa

 

Za reżyserię His Master’s Voice odpowiada Węgier György Pálfi, autor Czkawki, Taxidermii oraz Swobodnego opadania. Będzie to szósty, lecz pierwszy anglojęzyczny film oraz największy projekt w karierze nagrodzonego Europejską Nagrodą Filmową filmowca. Scenariusz filmu przygotowali: reżyser Palfi oraz Zsofia Ruttkay i Gergely Nagy. Film ma trafić do kin jesienią 2017 roku.

Źródło: facebook.com; ottawa.ctvnews.ca / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe (kadr z filmu Swobodne opadanie)

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?