Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – poznajcie nowe, magiczne stworzenia ze świata Harry’ego Pottera

Do sieci trafiły pierwsze oficjalne fotografie magicznych zwierząt, które główny bohater – magizoolog Newt Scamander, spotyka w spin-offie Harry’ego Pottera pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Poniżej znajdziecie fotografie z opisami tych niezwykłych stworzeń.

 

niuchacz

Niuchacz – to czarne, puchate stworzenie z długim ryjkiem. Wyszukuje i zbiera skarby oraz świecące przedmioty, które następnie przechowuje w magicznym woreczku znajdującym się w jego brzuchu. Twórca efektów specjalnych, Christian Manz powiedział, że tworząc to zwierze opierał się na prawdziwym zwierzęciu o nazwie ratel miodożerny, który odczuwa nienasycone pożądanie poszukiwania jedzenia.

Nieśmiałek

Nieśmiałek – to stworzenie, które ciężko odnaleźć w jego naturalnym środowisku ponieważ wygląda jak zielona gałązka. Nieśmiałek żywi się insektami, jest słodki i nieśmiały, ale bardzo lojalny. Może być niezwykle poręczny gdy musimy otworzyć zamek w drzwiach. Newt ma w swojej kolekcji co najmniej cztery takie stworzenia, a jednemu z nich – Pickettowi, pozwala siedzieć w swojej kieszeni.

gromoptak

Gromoptak – to stworzenie mogliśmy niedawno poznać gdy J.K. Rowling opublikowała na stronie pottermore.com historię powstania szkoły w Stanach Zjednoczonych. Gromoptak to symbol jednego z domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Ilvermory. Zamieszkuje stan Arizona w USA. Jego głowa przypomina głowę Hipogryfa, a jego skrzydła są na tyle potężne, że są w stanie stworzyć burzę. Stworzenie to jest bardzo czujne i z łatwością wyczuwa zagrożenie. Newt uratował gromoptaka z rąk egipskich handlarzy, dał mu na imię Frank i obiecał zabrać go z powrotem do rodzinnych stron w Arizonie.

swooping evil

Swooping Evil – to stworzenie, które przypomina kolczasty kokon. To dziwne, majestatyczne stworzenie jest niezwykle groźne – jest w stanie wyssać mózg z ofiary, a jego jad jest wykorzystywany do wymazywania złych wspomnień.

Demimoz

Demimoz – to stworzenie przypominające szympansa o srebrnym kolorze sierści i dużych, czarnych oczach. Jego włosy są niezwykle cenne gdyż wykorzystywane są do wytworzenia peleryny niewidki. Demimoz potrafi stać się niewidzialnym i przewidywać przyszłość. To spokojne stworzenia jednak gdy tylko wyczują zagrożenie mogą nieźle uszczypnąć. Demimoza bardzo trudno go złapać – aby tego dokonać trzeba zrobić coś zupełnie nieprzewidywalnego. 

żmijoptak

Żmijoptak – to dwunożny ptak o czarnym upierzeniu i wężowatym ciele. Jest skrzyżowaniem smoka i ptaka. Jego jaja są niezwykle cenne gdyż są ze srebra. Ptaki te występują na dalekim wschodzie i w Indiach. W zależności od środowiska i przestrzeni, w której się znajduje, ptak zmienia rozmiar swojego ciała. 

Opis produkcji: Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Obsada produkcji: Eddie Redmayne – Newt Scamander, Katherine Waterston – Porpentina Goldstein, Ezra Miller – Kredan, Colin Farrell – Graves, Dan Fogler – Jacob Kowalski, Ron Perlman – Gnarlack i Jon Voight Henry – Shaw Sr.

fantastic beasts new poster 186574

W tworzenie produkcji zaangażowani są filmowcy, którzy spędzili sporo czasu na planie Harry’ego Pottera. Jest nim między innymi reżyser omawianego dzieła, czyli David Yates. Twórca nakręcił cztery ostatnie filmy z serii opowiadającej o przygodach nastoletniego czarodzieja z charakterystyczną blizną. Scenarzystką obrazu jest z kolei powieściopisarka J.K. Rowling – autorka omawianego cyklu. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będzie jej debiutem na wspomnianym stanowisku. Warto tutaj dodać, że nowy obraz fantasy opowiadający o magii jest prequelem serii Harry Potter. Jej bohater, Newt Scamander, to autor tytułowej książki, którą ma w swoim posiadaniu nastoletni czarodziej z blizną. Obraz przedstawi zatem, jak doszło do jej napisania, a także przybliży historię praktycznie nieznanej dotąd fanom filmowego cyklu postaci. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to również adaptacja powieści J.K. Rowling pod tym samym tytułem, sporządzonej po wydaniu czwartej części przygód Harry’ego Pottera.

Film trafi na ekrany polskich kin już 18 listopada 2016 roku.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia; materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?