Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć – kontynuacja filmu z datą premiery!

Warner Bros jest na tyle pewne sukcesu kolejnego filmu w świecie Harry’ego Pottera, że prace nad jego sequelem już dawno zostały rozpoczęte. Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć mają bowiem być pierwszą częścią nowej trylogii. Pisarka J.K.Rowling opracowała już scenariusz drugiego filmu, a teraz, znamy również datę jego premiery.

Fantastic Beasts

16 listopada 2018. Właśnie wtedy wybierzemy się do kin na kontynuację najnowszego filmu Davida Yatesa, reżysera aż czterech części sagi o Potterze. Około dwa lata później nastąpi premiera ostatniej produkcji z trylogii, nad którą również pracować ma J.K.Rowling, która ma już ponoć pomysł na fabułę. Pragnie tym samym rozbudować wykreowany przez siebie kilkanaście lat temu świat, który zdobył tak wielką popularność. Reżyserią sequela również zajmie się Yates. 

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – J.K. Rowling napisała scenariusz do drugiej części filmu!

Opis produkcji: Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Obsada produkcji: Eddie Redmayne – Newt Scamander, Katherine Waterston – Porpentina Goldstein, Ezra Miller – Kredan, Colin Farrell – Graves, Dan Fogler – Jacob Kowalski, Ron Perlman – Gnarlack i Jon Voight Henry – Shaw Sr.

Fantastyczne zwierzaczkiFot. Materiały prasowe

W tworzenie produkcji zaangażowani są filmowcy, którzy spędzili sporo czasu na planie Harry’ego Pottera. Jest nim między innymi reżyser omawianego dzieła, czyli David Yates. Twórca nakręcił cztery ostatnie filmy z serii opowiadającej o przygodach nastoletniego czarodzieja z charakterystyczną blizną. Scenarzystką obrazu jest z kolei powieściopisarka J.K. Rowling – autorka omawianego cyklu. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będzie jej debiutem na wspomnianym stanowisku. Warto tutaj dodać, że nowy obraz fantasy opowiadający o magii jest prequelem serii Harry Potter. Jej bohater, Newt Scamander, to autor tytułowej książki, którą ma w swoim posiadaniu nastoletni czarodziej z blizną. Obraz przedstawi zatem, jak doszło do jej napisania, a także przybliży historię praktycznie nieznanej dotąd fanom filmowego cyklu postaci. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to również adaptacja powieści J.K. Rowling pod tym samym tytułem, sporządzonej po wydaniu czwartej części przygód Harry’ego Pottera.

Film trafi na ekrany polskich kin już 18 listopada 2016 roku.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?