J.K.Rowling potwierdza – Harry Potter i Przeklęte Dziecko ostatnią opowieścią o słynnym czarodzieju!

Kiedy na półkach księgarń zadebiutował Harry Potter i Insygnia Śmierci, autorka cyklu J.K.Rowling zapewniała, że nie powróci do wykreowanego przez siebie uniwersum, by kontynuować historię najsłynniejszego czarodzieja naszych czasów. Później doszła jednak do wniosku, że mogłaby ponownie zacząć tworzyć kolejną opowieść, tym razem jednak skupiającą się raczej na dzieciach Harry’ego. Obietnicy swej dotrzymała – Harry Potter i Przeklęte Dziecko opowiada bowiem o losach kolejnego przedstawiciela rodu Potterów – Albusa, choć jego ojciec ma również odgrywać kluczową rolę w owej historii. Rowling zapewnia jednak, że na tym koniec. Harry ma już nie powrócić.

cursed child 08

Podczas dwóch części tego spektaklu Harry przechodzi bardzo ciężką drogę i tak, myślę, że to wystarczy. To początek nowej generacji. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo poruszające, ale Harry musi teraz odejść – powiedziała J.K.Rowling.

Zobacz również: Harry Potter i Przeklęte Dziecko – recenzenci opowiadają, o czym jest spektakl

Nie powinna to być zbyt smutna wiadomość, ponieważ dla wielu olbrzymią niespodzianką był już ten krótkotrwały powrót Harry’ego, który ostatnio nastąpił, dzięki spektaklowi i powieści Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Jego ostateczne odejście nie powinno więc być dla nikogo zbyt bolesne ani zaskakujące. Czy to jednak oznacza, że pałęczkę przejmą teraz postacie z nowego pokolenia? Czy pisarka może planować coś jeszcze…? Warto wspomnieć, że opracowała już scenariusz kontynuacji filmu Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć, który wkrótce wejdzie do kin.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?