Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – David Yates opowiada o sequelu magicznego filmu!

Nim jeszcze ruszyła produkcja filmu pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, już wiedzieliśmy, że wytwórnia Warner Bros. zamierza uczynić z adaptacji następną magiczną serię, ponieważ wspomniany gigant zaplanował daty premier dla trzech kolejnych obrazów. Teraz, mimo iż obraz jeszcze przez długi czas nie zawita na ekranach kin, reżyser David Yates zaczął otwarcie mówić o sequelu omawianego widowiska.

Widzieliśmy już scenariusz do drugiej części serii, który kieruje nakręconą przez nas historię na zupełnie nowe tory – nie powinieneś przecież chcieć siebie powtarzać.

Mówi Yates przedstawicielom EW.

Druga odsłona widowiska wprowadza do serii nowych bohaterów, jako że autorka cały czas konsekwentnie rozbudowuje uniwersum Harry’ego Pottera. Bardzo interesująco się to rozwija, szczególnie patrząc na miejsce, z którego zaczynaliśmy. Autorka po prostu kipi od pomysłów, tworzy bez żadnych problemów

Premiera kontynuacji filmu pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku. Ponadto mamy dla Was nowe zdjęcia z pierwszej odsłony magicznego show, które znajdziecie poniżej.

fb jb 00455 0

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – zajrzyjcie do teczki Newta Scamandera!

Opis produkcji: Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Obsada produkcji: Eddie Redmayne – Newt Scamander, Katherine Waterston – Porpentina Goldstein, Ezra Miller – Kredan, Colin Farrell – Graves, Dan Fogler – Jacob Kowalski, Ron Perlman – Gnarlack i Jon Voight Henry – Shaw Sr.

Fantastyczne zwierzaczki

W tworzenie produkcji zaangażowani są filmowcy, którzy spędzili sporo czasu na planie Harry’ego Pottera. Jest nim między innymi reżyser omawianego dzieła, czyli David Yates. Twórca nakręcił cztery ostatnie filmy z serii opowiadającej o przygodach nastoletniego czarodzieja z charakterystyczną blizną. Scenarzystką obrazu jest z kolei powieściopisarka J.K. Rowling – autorka omawianego cyklu. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będzie jej debiutem na wspomnianym stanowisku. Warto tutaj dodać, że nowy obraz fantasy opowiadający o magii jest prequelem serii Harry Potter. Jej bohater, Newt Scamander, to autor tytułowej książki, którą ma w swoim posiadaniu nastoletni czarodziej z blizną. Obraz przedstawi zatem, jak doszło do jej napisania, a także przybliży historię praktycznie nieznanej dotąd fanom filmowego cyklu postaci. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to również adaptacja powieści J.K. Rowling pod tym samym tytułem, sporządzonej po wydaniu czwartej części przygód Harry’ego Pottera.

Film trafi na ekrany polskich kin już 18 listopada 2016 roku.

Źródło: ComingSoon.net – Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?