Gdzie jest Dory? królową długiego weekendu!

Chociaż podczas amerykańskiego długiego weekendu w kinach pojawiły się zupełnie nowe, świeże produkcje, widzowie najchętniej wybierali film Gdzie jest Dory? Zapominalska rybka między piątkiem a niedzielą zarobiła 41.9 miliona dolarów. Szacuje się, że łącznie z poniedziałkiem dobije do sumy 50 milionów.

Oznacza to, że w sumie Dory zarobiła w samych Stanach Zjednoczonych 272.2 miliona dolarów, a łącznie na całym świecie aż 538.2 miliona!

Świeża produkcja Tarzan: Legenda uplasowała się na drugiej pozycji z sumą 38.1 miliona. Po czterech dniach przewiduje się sumę równą 44 milionom dolarów.

tarzan legenda

Zobacz również: Tarzan: Legenda – recenzujemy nowy film Warner Bros. Pictures!

Noc oczyszczenia: Czas wyboru nie przejęła weekendowego box office, jednak mimo wszystko odniosła sukces. Trzecia część serii zarobiła już 30.9 miliona dolarów. Szacuje się, że łącznie z poniedziałkiem będzie mieć na swoim koncie 34 miliony dolarów. W porównaniu do konkurencji, wydaje się to niewiele. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że koszty nakręcenia filmu wyniosły jedynie 10 milionów.

BFG: Bardzo Fajny Gigant Stevena Spielberga po swoim pierwszym weekendzie w kinach może pochwalić się sumą 19.6 miliona.

A czy Wy mieliście już okazję obejrzeć którąś z produkcji? Która Waszym zdaniem okazała się najlepsza?

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?