Potwierdzono powstanie Iron Sky 3

Od projektu na Kickstarterze do własnej franczyzy filmowej. Dla projektu Iron Sky zdanie to właśnie staje się rzeczywistością. Ogłoszono właśnie, że filmowe uniwersum powiększy się o kolejny, trzeci już film: Iron Sky: The Ark. Cały projekt jest możliwy bez odwoływania się do zbiórek crowdfundingowych dzięki produkcyjnemu wsparciu ze strony Chin (partnerem będzie Shandong Jiabo Culture Development). 

To kolejny wielki krok w uczynieniu Iron Sky franczyzą globalną. Chiński rynek jest obecnie najszybciej rozwijającym się na świecie i zgodnie z przewidywaniami niedługo powinien prześcignąć rynek amerykański. Scenariusz [przyp. red. Iron Sky: The Ark] jest świetny i idealnie wpasowuje się w moją wizję filmów Iron Sky. Teorie spiskowe, olśniewająca wizualnie akcja i mnóstwo zabawy – powiedział Timo Vuorensola.

Zobacz również: Sky Sharks – nazistowskie rekiny nadlatują w zwiastunie filmu

Fińsko-chińska produkcja ma być gotowa w 2018 roku. Na stołku reżyserskim pozostanie Timo Vuorensola. Za scenariusz odpowiadają: Tero Kaukomaa i Max Wang. Zdjęcia odbędą się w Chinach. Zapowiedziano również, iż budżet filmu będzie większy niż poprzednich dwóch części (Iron Sky – 7,5 mln euro; Iron Sky 2 – 17  mln euro).

Druga część komediowego sci-fi – Iron Sky: The Coming Race – znajduje się obecnie w fazie postprodukcji, a jego premierę wyznaczono na jesień 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=JKPwtDjzJMI

Źródło: cineuropa.org / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?