Odwołanie do “Poszukiwaczy zaginionej Arki” w “Przebudzeniu Mocy” !

Wiele rzeczy łączy sagę “Gwiezdnych Wojen” i filmy spod znaku “Indiany Jonesa”. Są to między innymi osoby takie jak Harrison Ford oraz George Lucas, którzy współtworzyli obie ikoniczne serie. Można również natrafić na liczne, sprytnie ukryte odwołania do obu uniwersów, np. wizerunki R2-D2 oraz C-3P0, w egipskiej krypcie w “Poszukiwaczach zaginionej Arki”. Kinowy romans pomiędzy dwiema kultowymi seriami trwa już od wielu lat. Okazuje się, że tą tradycję postanowił również przedłużyć Dave Acord, odpowiedzialny za dźwięk w “Przebudzeniu Mocy”.

Rathar

“Kiedy Rathar toczy się po korytarzu za Hanem i Chewiem, możecie wyraźnie usłyszeć dźwięk toczącej się za Indy’m kuli z ‘Poszukiwaczy zaginionej Arki’, który stworzył Ben Burtt.”

Udało wam się rozpoznać dźwięk z kultowej sceny samemu? Była ona już odtwarzana i parodiowana tak wiele razy, że nie trudno się dziwić, iż to właśnie ją postanowiono wykorzystać w celu stworzenia nietypowego easter-egga. A może wychwyciliście w najnowszej produkcji inne nawiązania do filmów o archeologu-awanturniku? Jeśli tak, podzielcie nimi w komentarzach!

Źródło: makingstarwars.net

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?