Mandrake the Magician – Sacha Baron Cohen zagra tytułową rolę!

W 2012 roku wytwórnia Warner Bros. Pictures ogłosiła, że zamierza przenieść na srebrne ekrany postać znaną z obrazkowych historyjek zamieszczanych w gazetach, czyli Mandrake’a the Magician. Wczoraj z kolei portal The Tracking Board poinformował, iż komediowy aktor Sacha Baron Cohen (Alicja po drugiej stronie lustra, Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej) zagra tytułową rolę w omawianym projekcie, który wyreżyseruje twórca obrazu pt. Cienki Bolek, a mowa tutaj o Etanie Cohenie (brak pokrewieństwa pomiędzy rzeczonymi filmowcami).

Sasha

Zobacz również: Bezdomny pies w Transformers: The Last Knight!

Mandrake został stworzony w 1934 roku przez Lee Falka (który odpowiedzialny jest również za postać Fantoma). Bohater to specjalista w dziedzinie hipnozy i iluzji, który wykorzystuje swoje umiejętności do zwalczania przestępczości u boku Lothara – afrykańskiego księcia i jednego z najsilniejszych ludzi na świecie. Mandrake the Magician został już kiedyś zekranizowany w postaci kinowego serialu wydanego w 1939 roku. W głównych rolach pojawili się wówczas Warren Hull jako tytułowy bohater i Al Kikume, który wcielił się w Lothara.

W ostatnich latach Mandrake utorował sobie drogę do Hollywood. W rolę magika miał się wcielić Jonathan Rhys Meyers. Nowe spojrzenie na omawianą postać planowane jest jako współczesna przygoda, do której sporządzili scenariusz David i Janet Peoples (12 małp), a także Tom Wheeler (Kot w butach). Z kolei Charles Roven (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości) i Andy Horowtiz wyprodukują film za pośrednictwem Atlas Entertainment, wraz z Alanem Glazerem i Rocky’m Shepardem zajmujących się podwykonawstwem projektu.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Jim Spellman; WireImage

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?