Polański zostanie ekstradowany do USA?

Tydzień temu Roman Polański pojawił się niespodziewanie na koncercie w NOSPRze w Katowicach, czym wprawił swoich fanów w zachwyt. Reżyser zjawił się tam wraz z Alexandrem Desplatem, który odebrał nagrodę im. Wojciecha Kilara. Oboje udzielili mnóstwo wywiadów, odpowiadając na pytania dziennikarzy, jak się poznali i co mają dalej w planach. Jednak nie ta wiadomość wstrząsnęła mediami na całym świecie.

Dzisiaj rano pojawiła się informacja o tym, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego wniosek o kasację w sprawie  odmowy ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Kasacja wpłynęła już do SN i oczekuje na wyznaczenie terminu. 

Zobacz również : Recenzja Darling – filmu inspirowanego twórczością Romana Polańskiego

Przypomnijmy, że Roman Polański został uznany za winnego gwałtu na nieletniej przez sąd w Los Angeles w 1977 roku. Jednak przed ogłoszeniem wyroku opuścił Stany Zjednoczone, obawiając się, że sędzia nie dotrzyma warunków zawartej z nim wtedy ugody.

Wniosek USA o ekstradycję Polańskiego trafił do Polski na początku 2015 roku. Wcześniej – w październiku 2014 roku – władze USA wystąpiły o aresztowanie Polańskiego do czasu złożenia formalnego wniosku o ekstradycję.

Źródło: Tvn24.pl / Ilustracja wprowadzenie: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?