Terminator – Emilia Clarke na dobre porzuca legendarną serię!

Piąta część legendarnej serii, czyli Terminator Genisys, spotkała się z dość zróżnicowanym przyjęciem wśród fanów. Z jednej strony film okazał się ogromnym niewypałem, jeśli spojrzeć na oceny krytyków, a z drugiej uzyskał dochód na poziomie 440 milionów dolarów w światowym box-offisie. Nie tak dawno mogliście przeczytać wypowiedź dyrektorki kreatywnej wytwórni Skydance – Dany Goldberg, w której rzeczona pani stwierdziła, iż potencjalne sequele będą dostosowane do potrzeb i wymagań fanów. Potem słuch o dalszej kontynuacji serii zaginął. Nowe wieści na ten temat zaprezentował wczoraj portal ComingSoon.net, który przeprowadził wywiad z Emilią Clarke – filmową Sarah Connor.

Emilia Clarke Terminator 1

Zobacz również: Terminator: Genisys – recenzja długo wyczekiwanego restartu serii!

Przedstawiciele wortalu zapytali gwiazdę o możliwość jej ponownego wcielenia się w jedną z najbardziej pamiętnych bohaterek gatunku science fiction, na co aktorka odpowiedziała krótkie i zwięzłe: Nie. Jako powód takiej decyzji podała zbliżające się w jej karierze role, a tych z pewnością nie brakuje. Jedną z nich jest film Zanim się pojawiłeś.

Przeczytałam książkę, która się okazała najpiękniejszą powieścią w moim życiu. Kręciłam wówczas Terminatora i dzierżyłem w swojej ręce wyrzutnię rakiet, podczas gdy płakałam jak małe dziecko. Czułam się tak, jakby autorka – Jojo Moyes – znalazła cząstkę mojej osobowości i umieściła ją w swojej pracy. Wiedziałam, że muszę zagrać tę rolę.

Przypominamy, że scenariusz do produkcji Zanim się pojawiłeś sporządzili Scott Neustadter i Michael H. Weber na podstawie bestsellera spod pióra Jojo Moyes. Reżyserem obrazu jest Thea Sharrock, a jego polska premiera przewidziana jest na 10 czerwca 2016 roku. Poniżej opis dystrybutora.

Louisa Lou Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Pewnego dnia zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…

Emilia Clarke Terminator 3

Zobacz również: Zanim się pojawiłeś – nowy zwiastun produkcji!

Ponadto aktorka wypowiedziała się o postaci, jaką odgrywa w omawianym filmie, przyrównując ją do swojej bohaterki z serialu Gra o tron.

Khaleesi się nie śmieje. Ona jest śmiertelnie poważna i tak właśnie traktuje swoją pracę. Ta rola jest zupełnie inna. Louisa Lou Clark stanowi jej kompletne przeciwieństwo. Film jest wzruszający, ale to też ciągle komedia. Znajduje się w niej kilka zabawnych momentów… To prosta historia miłosna, która opowiada o ludzkich prawach.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?