Courtney B. Vance dołącza do obsady rebootu Mumii!

Courtney B. Vance, który ostatnio wystąpił jako Johnnie Cochran w American Crime Story: The People vs. OJ Simpson, dołączył do obsady rebootu Mumii. Nie wiadomo, kogo zagra, ale produkcja filmu w Londynie już trwa.

courtney b vance

Zobacz również: “The Mummy” – Tom Cruise na pierwszych zdjęciach z planu!

Tom Cruise gra główną rolę. Towarzyszą mu m.in.: Annabelle Wallis (Rycerze Okrągłego Stołu: Król Artur, Annabelle), Jake Johnson (Jurrasic World) i Sofia Boutella (Kingsman: Tajne Służby), która wciela się w tytułowego potwora w filmie. Akcja toczy się w czasach współczesnych, a główny bohater jest żołnierzem sił specjalnych. 

Mumię reżyseruje Alex Kurtzman, który również zajmuje się produkcją razem z Chrisem Morganem (seria Szybcy i Wściekli, Ścigani) i Seanem Danielem (trylogia Mumia). Jon Spaihts (Prometeusz) napisał scenariusz. Datę premiery wyznaczono na 9 czerwca 2017 roku. Film ten zaplanowano jako pierwszy element Universal Monster Cinematic Universe, zawierającego również: The Wolfman, The Invisible Man, Bride of Frankenstein i Van Helsing, przy czym każdy z tytułów jest na innym etapie produkcji.

Źródło: ComingSoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?