Jednak powstanie serial na podstawie Mrocznych materii!

Trylogię Philipa Pullmana próbowano już raz zekranizować, jednak ostatecznie doszło do powstania tylko pierwszej części, Złotego kompasu w 2007 roku. Film, mimo świetnej obsady i zaangażowania twórców, ostatecznie nie odniósł sukcesu. Nie jest to jednak koniec z trylogią na ekranie. Stacja BBC nabyła prawa do ekranizacji oraz poinformowano, że scenariusz napisze Jack Thorne (Nauka spadania). 

Compas 1

Na słynną trylogię składają się Złoty kompas, Magiczny nóż i Bursztynowa luneta. Opowiadają o wędrówce dwójki głównych bohaterów, Lyry i Willa, przez wieloświat równoległych wymiarów w poszukiwaniu ojca Lyry oraz rozwikłania zagadki Pyłu. Świat bohaterów obfituje w fantastyczne stworzenia, jak pancerne niedźwiedzie czy dajmony – zwierzęta personifikujące dusze właścicieli. Jednocześnie poza klasyczną historią fantasy Pullman zawarł też liczne alegorie odnośnie świata rzeczywistego i komentarz wymierzony w interwencjonizm Kościoła. Twórcy starali się złagodzić wydźwięk do minimum, ale nie obyło się bez krytyki ze strony Watykanu (co również wpłynęło na odbiór przez publikę).

Jak podaje WalesOnline zdjęcia do serialu mają ruszyć już jesienią tego roku w Walii, lecz żadnych konkretnych nazwisk jeszcze nie znamy. Dakota Blue Richards wcielająca się w filmową Lyrę napisała na Twitterze, że chętnie przyłączyłaby się do współpracy z BBC. Jest jednak problem jej wieku, gdyż nie byłaby w stanie grać dziecięcej bohaterki. 

Compas 2
Pierwszy sezon ma się składać z ośmiu odcinków i jeśli zostanie entuzjastycznie przyjęty, to widzowie doczekają się zekranizowania całości, która planowana jest na czterdzieści odcinków w pięciu sezonach. Mroczne materie były już adaptowane do formy audiobooków, słuchowiska radiowego i filmu, ale po raz pierwszy zadebiutują w telewizji. 

Zobacz również: “The Neon Demon” – trailer oraz plakaty nowego filmu Nicolasa Winding Refna

Źródło: DenOfGeek.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?