Reboot “Scooby-Doo” może rozpocząć filmowe uniwersum Hanna – Barbera

Jeśli wszystko pójdzie tak, jak Warner Bros. planuje, to możemy spodziewać się wielu klasycznych postaci z uniwersum Hanna – Barbera na dużym ekranie. Filmowi animowanemu mającemu być kinowym rebootem “Scooby – Doo” nadano na wczorajszej konferencji na CinemaConie tytuł “S.C.O.O.B.” (data premiery to 21.09.2018 rok). Obraz zostanie wyreżyserowany przez Tony’ego Cervone’a (“Scooby Doo i Brygada Detektywów”). Produkcję tę opisano jako “próbę odblokowania całego uniwersum Hanna – Barbera”. Definitywnie brzmi to tak, jakby twórcy chcieli rozpocząć uniwersum w stylu Marvela lub DC. Można by je oprzeć na takich tytułach jak “Jonny Quest”, “Kosmiczny Duch” czy “Flinstonowie”.

flinstones komiksy

Zobacz również: Mel Blanc – Człowiek tysiąca głosów

DC Comics robi aktualnie coś podobnego na łamach komiksów zapowiadając serię “Future Quest” (na ilustracji wprowadzającej), która zbiera takich bohaterów jak Jonny Quest, Kosmiczny Duch, Birdman, Galaxy Trio, Frankenstein Jr, Herculoids i Mighty Mightor. Zapowiedziano ją w ramach całej linii komiksów opartych na dziełach studia Hanna – Barbera, zawierającej sagi “Scooby-Doo Apocalypse”, “Wacky Race Land” i “The Flintstones” (stamtąd pochodzi grafika powyżej).

Źródło: CBR / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna D. pisze:

Można by je oprzeć na takich tytułach jak „Jonny Quest”, „Kosmiczny Duch” czy „Flinstonowie”.
Z podanych znam tylko Flinstonów. Pozostałych dwóch kompletnie nie kojarzę. Może na jakichś bardziej znanych tytułach to oprzeć np. Jetsonach, Tomie i Jerrym, Droopym.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?