“BFG: Bardzo Fajny Gigant” – pierwszy pełnoprawny zwiastun!

Wytwórnia Walt Disney Pictures opublikowała pierwszy pełnoprawny zwiastun przygodowego widowiska fantasy w reżyserii Stevena Spielberga pt. “BFG: Bardzo Fajny Gigant”. Produkcja to adaptacja powieści Roalda Dahla. W Polsce książka rzeczonego pana znana jest pt. “Wielkomilud”.

https://www.youtube.com/watch?v=GZ0Bey4YUGI

Zobacz również: “Księga dżungli” – Priyanka Chopra zapowiada widowiskowy spot promujący film!

Nie zabrakło także garści niepublikowanych dotąd zdjęć. Znajdziecie je poniżej.

BFG 1

BFG 2

BFG 3

BFG 4

BFG 5

BFG 6

Tytułowy BFG (Mark Rylance) to przyjazny gigant, który pod żadnym względem nie przypomina swoich pobratymców. Bohater mierzy 24 stopy, charakteryzuje się ogromnymi uszami oraz niebywałym zmysłem węchu. Jest również ujmująco głupiutki i skupia się przez większość czasu wyłącznie na sobie. Z kolei jego pobratymcy, a mowa tutaj o Bloodbottlerze (Bill Hader) i Fleshlumpeaterze (Jemaine Clement), są przynajmniej dwa razy więksi oraz zdecydowanie bardziej przerażający niż BFG. Znani są również z tego, iż pożywiają się ludźmi, podczas gdy Wielkomilud preferuje rośliny. Drugą główną postacią adaptacji jest dziesięcioletnia dziewczynka z Londynu – Sophie, która początkowo przerażona jest tajemniczym gigantem. Jednakże uroczy olbrzym zabiera bohaterkę do swojej jaskini. Tam dziewczyna uświadamia sobie, że BFG to łagodny i spokojny wielkolud, a z w związku z tym, ma do niego całkiem sporo pytań. Niedługo Sophie zostaje wprowadzona przez giganta do Świata Snów. Tam bohater zbiera marzenia i sny, które posyła następnie dzieciom. Gigant zaczyna uczyć dziewczynkę swoich umiejętności, ukazując przy tym magię oraz tajemnice kryjące się za snami i marzeniami.

Mimo iż pomiędzy bohaterami układa się coraz lepiej, a ich relacja stacje się coraz cieplejsza i bardziej zażyła, obecność Sophie w Krainie Gigantów jest skrajnie niepożądana – przyciąga uwagę innych olbrzymów. Zatem dziewczynka i Wielkomilud zmuszeni są uciekać do Londynu w celu spotkania się z Królową (Penelope Wilton), którą pragną poinformować o zbliżających się kłopotach, lecz zanim to nastąpi, oboje muszą przekonać władczynię oraz jej podwładną – Mary (Rebecca Hall), o istnieniu gigantów. Razem obmyślają plan pozbycia się nieproszonych gości.

BFG plakat

Reżyserem produkcji jest trzykrotny zwycięzca nagrody Akademii – Steven Spielberg. Z kolei jej scenarzystką jest Melissa Mathison, która napisała swój tekst w oparciu o książkę wspomnianego Roalda Dahla. Obsada przygodowego widowiska fantasy składa się z następujących gwiazd: Mark Rylance, debiutantka Ruby Barnhill, Penelope Wilton, Jemaine Clement, Rebecca Hall, Rafe Spall i Bill Hader.

“BFG: Bardzo Fajny Gigant” pojawi się w polskich kinach już 1 lipca 2016 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?