Twórca “Zimowej opowieści” wskrzesi “Lśnienie”

Studio Warner Bros. przymierza się do realizacji projektu, na który fani grozy ostrzą sobie kły od dawna. Mowa o adaptacji książki Stephena Kinga “Doktor Sen”, która jest kontynuacją sławnego “Lśnienia”. Drugi z tytułów ekranizowany był dwukrotnie: przez Micka Garrisa na potrzeby telewizji (1997) i, zdecydowanie pamiętniej, przez Stanleya Kubricka, który nakręcił film kinowy (1980). “Lśnienie” w reżyserii Kubricka na stałe weszło do kanonu filmowego horroru.

0aking

“Doctor Sleep” będzie sequelem kubrickowskiego majstersztyku. W prace nad ekranizacją zaangażowany został właśnie Akiva Goldsman, reżyser “Zimowej opowieści”, scenarzysta takich pozycji jak “Piękny umysł”, “Ja, robot”, “Jestem legendą” czy “Anioły i demony”. Goldsman napisał już scenariusz, który adaptował prozę Kinga. Horror “The Dark Tower” swoją premierę odnotuje w styczniu przyszłego roku, a role główne odgrywają w nim Matthew McConaughey oraz Idris Elba. Jako artysta zaznajomiony z powieściami Kinga, Goldsman stanowił dla Warner Bros. idealnego kandydata na stanowisko scenarzysty.

Opis fabuły powieści “Doktor Sen” za lubimyczytac.pl:

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników „Lśnienia” i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

0drsen

Produkcją filmu zajmą się między innymi Jon Berg, Jon Gonda oraz sam Stephen King, mający objąć funkcję producenta wykonawczego. Nie ustalono póki co daty premiery “Doctor Sleep”.

Źródło: tracking-board.com / Ilustracja wprowadzenia: pikabu.ru 

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?