Zack Snyder wyjaśnia, jak zginął Robin, którego kostium widzieliśmy w “Batman v Superman”!

Jedną z największych zagadek “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” jest kwestia zbroi, która znajduje się w gablocie w kryjówce Batmana. Jak wiemy, należy ona do Robina, który ponoć zginął z ręki Jokera. Złoczyńca pozostawił na niej również napis, skierowany bezpośrednio do Mrocznego Rycerza.

Robin

Zack Snyder, reżyser widowiska postanowił uchylić fanom rąbka tajemnicy w tej kwestii:

“Według mnie, Robin zginął około 10 lat wcześniej, podczas walki z młodym Jokerem. Układanie takiego tła fabularnego było dla mnie czymś naprawdę interesującym i angażującym. Miało to ukazać stratę i poświęcenie, jakie poniósł Batman. On nie ma już żadnego życia, poza tą jaskinią. Śmierć Robina reprezentuje drogę, przez jaką przeszedł.”

Reżyser nie zdradził jednak, który Robin zginął w walce z arcywrogiem Batmana. Było ich przecież kilku. Być może zostanie to wyjaśnione w kolejnych produkcjach Warner Bros, np. w “Legionie samobójców”.

Zobacz również: To już pewne! Ben Affleck napisze scenariusz do filmu o Batmanie!

Opis produkcji: W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Amy Adams (Lois Lane) i Jeremy Irons (Alfred).

Źródło: comicbook.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?