Zmarła Margot Kidder – aktorka znana z roli ukochanej Supermana

W wieku 69 lat odeszła Margot Kidder, aktorka, która w latach 70. i 80., u boku Christophera Reeve’a w filmach o Supermanie, zagrała Lois Lane. Gwiazda zmarła w swoim domu w Montanie, przyczyna śmierci nie została jeszcze ujawniona.

margot kidder jako lois lane

Kidder urodziła się w Kanadzie. Swoją karierę rozpoczęła w latach 60. Pojawiła się w thrillerze Biana De Palmy Siostry oraz dramacie u boku Roberta Redforda Wielki Waldo Pepper. Jednak dopiero rola ukochanej Supermana przyniosła jej popularność oraz statuetkę Saturna. Oprócz słynnej roli dziennikarki Daily Planet, Kidder zagrała również w kultowym dreszczowcu Horror Amityville, Halloween II, a także zaliczyła występ w serialu Smallville, czyli prequelu Supermana, jako Brighette Crosby, asystentka Virgila Swanna granego przez Christophera Reeve’a. Po raz ostatni pojawiła się na dużym ekranie w 2016 roku w kryminale pt. The Red Maple Leaf

Źródło: hollywoodreporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?