Mulan – Jet Li oraz Li Gong dołączają do obsady filmu Disneya

Disney szykuje się do rozbicia banku w chińskim box office! Do Liu Yifey oraz świeżo ogłoszonego Donniego Yena dołączają dziś kolejne dwie wielkie sławy z rynku azjatyckiego, które mają na koncie role w Hollywood. Jak donosi Hollywood Reporter nowymi nabytkami w obsadzie aktorskiej wersji Mulan są gwiazdor kina akcji Jet Li oraz Li Gong, muza Zhanga Yimou. 

Rozmowy Disneya z Jetem Li  są już ponoć na ostatniej prostej, a aktor otrzymać ma w rolę Cesarza. Li Gong zaś została już oficjalnie potwierdzona w obsadzie i będzie główną antagonistką w filmie. Jej postać według doniesień ma być wiedźmą, co jest odstępstwem od animacji, w której złoczyńcą była władczyni Hunów. Ponadto obsadzono rolę siostry Mulan. Wcieli się w nią Xana Tang. 

li gong jet li mulan disney live action wiedźma cesarz

Zobacz również: Aktorka wybrana do roli Mulan tegorocznym największym rozczarowaniem w Chinach

Animacja Mulan to produkcja Disneya z 1998 roku, która była adaptacją starodawnej, chińskiej legendy traktującej o Hua Mulan, wojowniczce, która udawała mężczyznę, w celu zastąpienia w armii swojego podstarzałego ojca.

Za reżyserię odpowiadać będzie Niki Caro (Azyl, Ania, nie Anna). Premiera Mulan została wyznaczona na 27 marca 2020 roku.

Źródło: hollywood reporter / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?