Run This Town – Damian Lewis w roli niesławnego Roba Forda!

Zwycięzca Złotego Globa, Damian Lewis (Billions, Homeland) wcieli się w rolę byłego, niesławnego burmistrza Toronto, a więc Roba Forda, w nadchodzącym wielkimi krokami thrillerze pt. Run This Town. Informację podał portal The Hollywood Reporter. Ford, który zmarł w 2016 roku, został wybrany na burmistrza Toronto w 2010, lecz 3 lata później ostatecznie i oficjalnie pozbawiono go praw przysługujących mu z racji piastowanego stanowiska. Wynikiem takiego obrotu spraw były przeróżne skandale. Jeden z nich dotyczył zażywania przez polityka narkotyków.

MV5BNzc0MjIwMzgyOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjY2OTExOTE. V1 SX1500 CR001500999 AL

Zobacz również: Super-Intelligence – Ben Falcone za sterami kolejnej komedii, a Melissa McCarthy jego gwiazdą i muzą!

Run This Town kręcone jest obecnie w Toronto i Lewis. Wspomniany na początku newsa aktor, w celu wcielenia się w Forda, przechodzi przez rozległy zabieg dotyczący wybrania pasujących protez, co wiąże się z całkowitym pokryciem głowy filmowca silikonowymi paskami oraz oddychaniem poprzez małą dziurkę zlokalizowaną blisko nosa. W obsadzie znajdują się ponadto: Ben Platt, Nina Dobrev, Mena Massoud, Scott Speedman i Jennifer Ehle.

Większość szczegółów na temat projektu jest trzymana w ścisłej tajemnicy, ale film podobno podąża śladami reportera (Platt), który próbuje ujawnić skandal z udziałem polityka – Forda, nie przestrzegającego panujących zasad. Pomocnicy niesławnego urzędnika (Dobrev, Massoud) starają się jak najlepiej radzić sobie ze stwarzającym problemy pracodawcą oraz utrzymywać wszystkie kompromitujące historie w tajemnicy. Opowieść ma przedstawić ostatni rok kadencji Forda na stanowisku burmistrza Toronto. Nadal nie wiadomo, czy pozostałe postacie w filmie będą oparte na prawdziwych ludziach, czy też posłużą za fikcyjnych bohaterów ubarwiających realną historię.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Showtime

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?