“Zwierzogród” spycha polską komedię romantyczną ze szczytu box-office

Poprzedni weekend (18-20 marca) był dla polskich kin bardzo spokojny. Nic dziwnego. W związku z nadchodzącymi świętami dystrybutorzy zrezygnowali z gorących premier co przełożyło się na niższą frekwencję. Nie zmienia to faktu, że była ona i tak rekordowo wysoka w porównaniu do podobnych okresów na przestrzeni ostatnich kilku lat. W ostatni weekend sprzedano 367 987 biletów. Dla porównania, w podobnym okresie w zeszłym roku sprzedano ich jedynie 268tys.

Zobacz również: Nasza recenzja “Zwierzogordu”

W omawiany weekend na nową animację Disneya wybrało się 65 441 polskich widzów. Wynik ten pozwolił “Zwierzogrodowi” zepchnąć ze szczytu zestawienia polską komedię “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. W tym momencie na produkcji Disneya udało się pobić “7 rzeczy…” również w ogólnej liczbie widzów. Na “Zwierzogród” wybrało się łącznie 1 013 598 polskich widzów, a na polską komedię 1 011 153. W zbiorczym zestawieniu niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje jednak “Planeta Singli” z 1,8mln widzów na koncie. Na drugim miejscu znajduje się “PitBull: Nowe porządki” Patryka Vegi, na którego wybrało się już prawie 1,4mln polskich widzów. 

źródło: sfp.org.pl/ źródło ilustracji wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Redakcyjny hipster. Domorosły krytyk filmowy, fan mieszaniny stylistyk i kreatywnego kiczu. Tępiciel amerykańskiego patosu i polskich kom-romów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?