Stukostrachy – James Wan zrealizuje kinową adaptację popularnej powieści Stephena Kinga!

Powieść Stukostrachy prawdopodobnie doczeka się własnego, kinowego obrazu, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z artykułu opublikowanego przez portal THR. Adaptacją książki Stephena Kinga miałby się zając mistrz gatunku, którym jest niewątpliwie utalentowany James Wan (seria Obecność). ?Twórcę wspomógłby Roy Lee, producent odpowiedzialny za To. Poniżej znajdziecie oficjalny opis omawianej powieści:

Haven, idylliczne miasteczko w stanie Maine, przeobraża się w niebezpieczną pułapkę dla każdego nowego przybysza. Diabelską przemianę wywołuje na pozór błahe wydarzenie – Bobbi Anderson potyka się w lesie o dziwny metalowy przedmiot i bezskutecznie stara się go wykopać. Wkrótce tajemnicza rzecz, zagrzebana w ziemi od tysiącleci, zaczyna się rozrastać i zmieniać kształty, upodabniając się do ruin starożytnej budowli. Bobbi i jej partner popadają w dziwne uzależnienie od tego wykopaliska, a wszyscy mieszkańcy Haven zostają obdarzeni mocą nieznaną zwykłym śmiertelnikom…

Powieść doskonale łączy elementy fantastyki i grozy. Oprócz sporej dawki horroru, humoru i napięcia, czytelnicy znajdą w niej znakomite obrazki obyczajowe z życia amerykańskiej prowincji.

MV5BZTlmNGFmOTMtOWViMi00OWQ5LWIzYjgtMmVjNTc4ZWRjYzY0XkEyXkFqcGdeQXVyMjUyNDk2ODc. V1

Zobacz również: Revenge – zwiastun filmu o krwawej zemście!

Wan z ramienia Atomic Monster i Lee reprezentujący Vertigo połączą siły z Larrym Sanitsky (twórca odpowiedzialny za mini-serię opartą na wspomnianej powyżej powieści), w celu przeniesienia Stukostrachów na ekrany kin.

Omawiane dzieło Kinga to druga najlepiej sprzedająca się książka, jeśli chodzi powieści wydane w twardej oprawie. Stukostrachy pokonały w tym aspekcie nawet To. Poprzednie mini-seria oparta na rzeczonej już wielokrotnie w newsie powieści mogła się poszczyć takimi gwiazdami, jak Jimmy Smits i Marg Helgenberger. Ponadto warto dodać, że w 2013 rozprawiano o możliwości wykonania kolejnego serialu na podstawie Stukostrachów, lecz tym razem dla platformy NBC.

Źródło: ComingSoon.net; opis książki pochodzi z: Prószyński i S-ka, 2008 / Ilustracja wprowadzenia – Konigsberg; Sanitsky Company

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?