“Batman v Superman” – Zack Snyder i Henry Cavill w odpowiedzi na opinie krytyków

W kilku krajach, między innymi w USA i Wielkiej Brytanii, odbyły się już pokazy filmu “Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości. Pojawiły się też pierwsze opinie, które w większości nie są zbyt przychylne. Reżyser Zack Snyder oraz odtwórca roli Supermana, Henry Cavill, postanowili odnieść się do recenzji.

Zobacz także: Krytycy miażdżą “Batman v Superman”

Cavill stwierdził, że ważniejsze dla niego jest, jak widzowie z całego świata ocenią widowisko:

Interesującą sprawą jest to, że na temat filmu wypowiadali się głownie krytycy, mający swoje osobiste opinie. Istnieje zasada, która nakazuje zostawić za sobą bycie krytykiem zanim zacznie się pisać swój artykuł czy recenzje, gdyż potem to oddziałuje na wszystko. To, co według mnie się liczy, to odzew widowni, ludzi kupujących bilety i pragnących obejrzeć więcej tego typu historii. Głos widzów jest najważniejszy i po tym weekendzie to oni, przynajmniej częściowo, go zabiorą. 

Cavill i Snyder

Zack Snyder, któremu nie są obce krytycyzm i podzielone opinie, dodał od siebie: 

Jestem fanem komiksów i stworzyłem film, który w jak największym stopniu opiera się na ich estetyce. Nie wiem jak inaczej mógłbym go zrobić w stu procentach. Jest, więc taki, jaki jest.

Zobacz także: “Wonder Woman” – pierwsze oficjalne zdjęcie!

Opis dystrybutora (kino): W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Amy Adams (Lois Lane) i Jeremy Irons (Alfred).

Polska premiera nowego widowiska Zacka Snydera pt. “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?