“The Dresser” – Hopkins i McKellen w telewizyjnym filmie stacji Starz

Stacja Starz opublikowała pierwszy zwiastun adaptacji sztuki teatralnej Ronalda Harwooda, “The Dresser”.  Jest to opowieść o zakulisowych losach grupy teatralnej w czasie drugiej wojny światowej. Wierny garderobiany (McKellen) stara się za wszelką cenę zmotywować i doprowadzić do formy schorowanego odtwórcę roli Króla Leara (Hopkins), by raz jeszcze przedstawienie mogło się odbyć. Poniżej zwiastun produkcji:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=133&v=xMxByFQ-xXU

Reżyserem filmu telewizyjnego jest Richard Eyre (“Notatki o Skandalu”, “Iris”), a w głownych rolach zobaczymy Anthony’ego Hopkinsa (“Milczenie Owiec”,”Joe Black”) oraz Iana McKellena(“X-Men”, “Władca Pierścieni”), którzy grają razem ze sobą po raz pierwszy. Co ciekawe obaj panowie mieli okazję zagrać tytułową rolę w szekspirowskim “Królu Learze”: Hopkins na deskach The National Theatre w 1986 roku, a McKellen w 2007 w filmie telewizyjnym Trevora Nunna. 

Zobacz także: Zwiastun filmu “Love and Friendship” z Kate Beckinsale w roli głównej

The Dresser - plakat

Oprócz McKellena i Hopkinsa w obsadzie filmu są także między innymi:  Emily Watson (“Teoria Wszystkiego”, “Czas Wojny”), Sarah Lancashire (“Happy Valley”), Vannesa Kirby (“Everest”, “Czas na miłość”) oraz Edward Fox (“Komandosi z Navarony”, “Gandhi”). 

“The Dresser” pojawi się w stacji Starz 30 Maja.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat.prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?