Twórcy „REC” i „Napaści” kręcą remake przerażającego francuskiego thrillera

Ruszyły zdjęcia do thrillera „Inside”, który stanowił będzie anglojęzyczny remake francuskiego majstersztyku „Najście”. Obraz nie jest kręcony przez Amerykanów, a uznanych artystów hiszpańskich. Scenariusz filmu napisał twórca serii „REC”, Jaume Balagueró, przy pomocy Manu Díeza. Za reżyserię odpowiada Miguel Ángel Vivas, autor „Napaści” i „Czasu wymierania”.

0inside2

Fabuła „Inside” nie różni się znacznie od historii znanej z oryginału. Ciężarna kobieta – częściowo głuchoniema wdowa – spędza samotny wieczór w odizolowanym od miasta domu. Jest wigilia świąt Bożego Narodzenia, a bohaterka gryzie się z poczuciem winy – uczestniczyła w wypadku samochodowym, w którym zmarł jej mąż. Wizytę składa jej tajemnicza kobieta. Cel odwiedzin jest przerażający: chce ona odebrać przyszłej matce nienarodzone dziecko. Za wszelką cenę.

Jedną z głównych ról odegra Rachel Nichols, Amerykanka o europejskich korzeniach. Aktorka wystąpiła już we francuskim filmie „Tokarev. Zabójca z przeszłości” (2014). Produkcją „Inside” zajmują się Adrián Guerra i Nuria Valls z Nostromo Pictures.

„Najście”, którego premiera odbyła się w maju 2007 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, zostało znakomicie przyjęte tak przez krytyków, jak i widzów. Reżyserowany przez Alexandre’a Bustillo i Juliena Maury’ego dreszczowiec zdobył szereg nagród, a także nominację do canneńskiej Złotej Kamery.

0inside1

Źródło: cineuropa.org / Ilustracja wprowadzenia: twitchfilm.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?