Mark Wahlberg mierzy się z katastrofą ekologiczną w zwiastunie „Deepwater Horizon”

W sieci premierowo pojawił się zwiastun nowego filmu Lionsgate, dramatu „Deepwater Horizon”. Film ukaże się w światowych kinach już pod koniec września. Oparty na wydarzeniach z 20 kwietnia 2010 roku projekt opowie historię pamiętnej katastrofy ekologicznej, która swój początek miała w wycieku ropy naftowej na platformie wiertniczej o nazwie Deepwater Horizon. Do morza wyciekło wówczas niemal siedemset milionów litrów ropy.

https://www.youtube.com/watch?v=8yASbM8M2vg

Jak podają media, Peter Perg („Gracze”, „Battlestar: Bitwa o Ziemię”) nakręcił film „hołdujący odwadze mężczyzn i kobiet, dzięki którym wielu ludzi uniknęło śmierci”. Wyciek, do którego doszło w Zatoce Meksykańskiej, uważa się za największą tego typu katastrofę w dziejach USA.

Role przodujące odgrywają w filmie Mark Wahlberg, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Kate Hudson i Dylan O’Brien. Wahlberg wciela się w postać elektryka Mike’a Williamsa, który jako jedna z ostatnich osób zdołał uciec z platformy. Film wyprodukowały studia Summit Entertainment i Participant Media.

0deepwater mark

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: filmjunk.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?