Austin Stowell filmowym mężem Billie Jean King

Po odegraniu kluczowej roli drugoplanowej w dramacie Stevena Spielberga „Most szpiegów” Austin Stowell zyskał na popularności, a jego kariera nabrała tempa. Serwis Deadline.com donosi, że 31-letni aktor pojawi się u boku Emmy Stone w nadchodzącym projekcie „Battle of the Sexes”. Stone wcieli się w nim w Billie Jean King, jedną z najsłynniejszych tenisistek świata, a zarazem zawziętą feministkę.

0austinstowell1

Film reżyserują Jonathan Dayton i Valerie Faris – duet odpowiedzialny za realizację oscarowej „Małej Miss”. Będzie to komedia, w znacznej mierze zgłębiająca emocje swoich bohaterów, niepozbawiona elementu dramatycznego. Skupi się na słynnym historycznym meczu, który amerykańska prasa okrzyknęła mianem „battle of the sexes” – wojny płci. Rozegrał się on w sierpniu 1973 roku. Niespełna trzydziestoletnia King pokonała wówczas uznanego tenisistę płci przeciwnej, 55-letniego Bobby’ego Riggsa. Legendarne zwycięstwo przyszłej ikony feminizmu nastąpiło po tym, jak Riggs hucznie obwieścił, że tenisa w żeńskim wydaniu uważa za żart. Pojedynek Riggsa i King oglądało blisko pięćdziesiąt milionów Amerykanów.

Stowell odegra postać Larry’ego Kinga, którego słynna tenisistka poślubiła mając zaledwie dwadzieścia jeden lat. W 1987 roku rozwiodła się z mężem. Już wcześniej deklarowała, że interesują ją kobiety. Film skupi się po części na przeżyciach King związanych z jej homoseksualną orientacją.

0billiejeankinglarryking

W „Battle of the Sexes” zagrają też Elisabeth Shue, Steve Carrell i Andrea Riseborough. Scenariusz napisał Simon Beaufoy („Everest”). Produkcją zajmują się studia Decibel Films oraz Cloud Eight. Pierwsza z wytwórni należy do Danny’ego Boyle’a.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: e-entertainment.co

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?