Znamy datę premiery sequela „Annabelle”!

Studio New Line Cinema oficjalnie podało do informacji, że „Annabelle 2” – sequel kasowego horroru z 2014 roku – zadebiutuje w kinach wiosną przyszłego roku. Jako datę premiery podano 19 maja 2017. Na 8 czerwca tego roku planuje się światową premierę filmu „Obecność 2”. Oba tytuły osadzone są w tym samym uniwersum.

0annabelle1

New Line głęboko wierzy w sukces obu pozycji. „Obecność” w reżyserii Jamesa Wana, gdy wydana została latem 2013 roku, nie pozwoliła konkurencyjnym filmom na znaczny zarobek w box-office’ie. Dookoła świata horror zainkasował blisko 320 milionów dolarów, stając się jednym z najbardziej kasowych gatunkowych tytułów wszech czasów. „Annabelle” po trosze powtórzyła ten sukces: wyreżyserowany przez Johna R. Leonettiego obraz zarobił ponad dwieście pięćdziesiąt milionów USD.

Studio obsadziło już stanowisko reżyserskie. Reżyserem „Annabelle 2” został David F. Sandberg (zbieżność nazwisk twórcy owego i Davida Sandberga, odpowiedzialnego za „Kung Fury”, jest przypadkowa). Młody artysta ma na swoim koncie realizację doskonale przyjętego filmu krótkometrażowego „Lights Out”, który doczeka się wkrótce fabularnego remake’u. Ma też objąć funkcję scenarzysty oczekiwanego sequela.

0annab

W „Annabelle” młoda kobieta terroryzowana była przez upiorną lalkę, opętaną przez siły nieczyste. Film o okultystyczno-demonicznej tematyce nominowany był do nagrody Saturna w kategorii „najlepszy horror”.

Źródło: Bloody-Disgusting.com / Ilustracja wprowadzenia: hitfix.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?