Jakie kategorie wiekowe będą otrzymywały filmy oparte na komiksach DC Comics?

Odkąd “Deadpool” Tima Millera okazał się być kasowym sukcesem, w sieci nie milkną dyskusje na temat przyszłości kina superbohaterskiego, oznaczonego kategorią “R”. Czy tego typu produkcje naprawdę potrzebują wysokiej kategorii wiekowej? Na to pytanie po części odpowiada Charles Roven, producent filmów Warner Bros. Pictures. Plotki bowiem głosiły, iż “Legion Samobójców” Davida Ayera może otrzymać “R-kę”, a wiadomo też, że wydanie Blu-Ray/DVD filmu “Batman v Superman” otrzymało wysoką kategorię wiekową.

Na chwilę obecną “Legion Samobójców” nadal ma kategorię PG-13 i według mnie nie ma potrzeby by to zmieniać. Rozumiem, że “Deadpool” odniósł sukces, a miał “R-kę”. Sądzę jednak, że bohaterowie uniwersum DC Comics, są na tyle długo w naszej popkulturze i tak wiele osób wraz z nimi dorastało, że i bez tego ludzie będą je doceniać. Dlatego planowaliśmy te filmy z kategorią PG-13 i nie widzę żadnego powodu, by to zmieniać. Robiliśmy już całkiem brutalne filmy oznaczone PG-13. Jednakże jak to mówią “Nigdy nie mów nigdy”, jednak my staramy się ciągle rozwijać i kroczyć swoją ścieżką.

charlesrovendccumoviepilot

Jak widać producent nie zamyka się na wysoką kategorię wiekową, jednak studio ma już swój obrany tor i zamierza się go trzymać. Świat DC Comics ma jednak w zanadrzu bohaterów, którzy sprawdziliby się bardzo dobrze w filmach, z wysoką kategorią wiekową. Takim przykładem jest np. Lobo.

W tym momencie moja uwaga skupiona jest na uniwersum Justice League, na bohaterach i arcywrogach, którzy wchodzą w skład tego świata. Tak więc nie szukam na chwilę obecną innych bohaterów. Mamy jednak grupę ludzi, którzy pracują nad czymś innym. Jednak nie mogę nic zdradzić, wybaczcie. Jednak w przyszłości, zapewne nieco zboczymy z obranego kursu, także bądźcie w gotowości.

Ta wypowiedź Charlesa Rovena może dać fanom uniwersum DC Comics nadzieję na historie, które zdecydowanie nie będą przeznaczone dla młodszych widzów.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Moviepilot

 

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?