„Córki Dancingu” nagrodzone na 20-tym MFF w Sofii

Wczoraj zakończył się 20-ty Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii, na którym zaprezentowano 210 filmów z 58 krajów. Główną nagrodę Sofia City of Film Grand Prix Award powędrowała do Elizy Petkovej za obraz „Zhaleika”. Nas jednak ucieszyła inna informacja, która dotarła do nas ze stolicy Bułgarii. Nagrodę Młodzieżowego Jury za najlepszy film w konkursie otrzymała Agnieszka Smoczyńska za swój debiut filmowy, „Córki Dancingu”. Film Smoczyńskiej już w zeszłym roku zachwycił jurorów na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zdobywając dwie nagrody, za Najlepszy Debiut Reżyserski oraz za Najlepszą Charakteryzację. Nie można zapomnieć, że „Córki Dancingu” zostały również zauważone przez jury na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance otrzymując Nagrodą Specjalną za unikalną wizję artystyczną oraz design. Miejmy nadzieję, że Sofia nie jest ostatnim miejscem doceniającym obraz młodej reżyserki. Trzymamy kciuki!

https://www.youtube.com/watch?v=M3n_MUdwUPI&spfreload=10

Opis producenta: Dwie nastolatki – Złota (Michalina Olszańska) i Srebrna (Marta Mazurek) – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Zobacz również: Trailer polskiego musicalu #Wszystkogra z Kingą Preis w jednej z głśównych ról

Obok Michaliny Olszańskiej i Marty Mazurek w obsadzie zobaczymy: Kingę Preis, Magdalenę Cielecką, Jakuba Gierszała czy Marcina Kowalczyka.

Źródło: cineuropa.org / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Stały współpracownik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?