Daisy Ridley potwierdza udział w rozmowach na temat roli Lary Croft w reboocie “Tomb Raidera”!

Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski na temat potencjalnej listy aktorek sporządzonej przez wytwórnie Warner Bros. i MGM mającej zawierać kandydatki do roli Lary Croft w nadchodzącym reboocie “Tomb Raidera”. Wówczas okazało się, że gwiazda zeszłorocznej produkcji “Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, a mowa tutaj o Daisy Ridley, była główną nadzieją twórców rozwijanego projektu. Jednakże od tamtego czasu 23-letnia aktorka stała się jedną z wielu kandydatek rozpatrywanych do roli Lary Croft. Dopiero dzisiaj Daisy Ridley powiedziała portalowi The Hollywood Reporter, że rozmawiała z twórcami filmu o ikonicznej postaci, lecz nie dostała jeszcze oficjalnej oferty zagrania rzeczonej bohaterki. Warto też dodać, że scenariusz rebootu nie jest wciąż ukończony.

Adaptacja 1

Zobacz również: “Tomb Raider” – pierwsze szczegóły filmu!

Czekam na kogoś, kto w końcu powie mi: “Chcemy Cię do tej roli, zróbmy to!”

Stwierdziła Daisy Ridley, po czym dodała, iż z chęcią skorzystałaby z takiej okazji.

Oczywiście, staram się zapełnić mój grafik.

Adaptacja 2

Tymczasem, jej ekranowy partner z filmu “Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, czyli John Boyega, również wyraził się na temat możliwości angażu Daisy Ridley do roli Lary Croft. Aktor jako pierwszy polecił swojej koleżance ubiegać się o rolę nieustraszonej pani archeolog.

Grałem w grę “Tomb Raider”; to zupełnie nowe spojrzenie na serię i sądzę, że przyszły film będzie oparty właśnie na tej  części.

Powiedział Boyega.

Napisałem do Daisy: “To właśnie Ty” i “Musisz dostać tę rolę, ponieważ jesteś stworzona do bycia Larą Croft”.

Adaptacja 3

Zobacz również: Daisy Ridley zostanie nową Larą Croft?!

Wspomniana aktorka znajduje się obecnie na planie kręcenia filmu “Star Wars: Episode VIII” i przygotowuje się do wzięcia udziału w nadchodzącym coraz większymi krokami “Star Wars: Episode IX”, tak więc czas na realizację kolejnego obrazu, w którym zagrałaby główną rolę, może być strasznie ograniczony.

Reżyserem dzieła “Tomb Raider” jest znany z produkcji “Fala” Roar Uthaug, który nakręci obraz na podstawie scenariusza spod pióra Genevy Robertsona-Dworeta (autor tekstu do “Transformers 5”).

Adaptacja 4

Growy pierwowzór został wydany w 1996 roku przez wytwórnię Eidos i doczekał się wielu kontynuacji stając się jedną z najpopularniejszych serii dostępnych na rynku. Nie tak dawno do sprzedaży trafił reboot wieloletniego cyklu opowiadającego o przygodach panny Lary Croft, przedstawiający początki rzeczonej bohaterki; narodzenie przyszłej legendy! Gra została wydana w 2013 roku. Do tej pory sprzedano 5 milionów kopii. Ostatnia odsłona zatytułowana “Rise of the Tomb Raider” dostępna jest na Xbox One Xbox 360 i PC.

Poprzednio wytwórnia Paramount Pictures podjęła się próby przeniesienia na srebrne ekrany przygód Lary Croft. Powstały wówczas dwa filmy – “Lara Croft: Tomb Raider” i “Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”. W obu obrazach w rolę ikonicznej bohaterki wcieliła się utalentowana Angelina Jolie. Produkcje zgarnęły na świecie dochód równy 432 milionom dolarów.

Tomb Raider 2

Zobacz również: Jak mogłaby wyglądać Daisy Ridley jako Lara Croft?

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?