Scenariusz sequela „Krainy Lodu” skończony, niebawem rusza produkcja

Pierwsza część „Krainy Lodu” stała się hitem na całym świecie, a roztrzepany bałwanek Olaf skradł serca wszystkich widzów, nie tylko tych najmłodszych. Film zdobył ponad 70 nagród, w tym dwa oscary w 2014 roku, za najlepszy długometrażowy film animowany i za najlepszą piosenkę. Animacja Disney’a zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie. Po takim sukcesie frekwencyjnym i kasowym stało się faktem, że powstanie kontynuacja przygód Anny i Elsy, na którą z niecierpliwością czekają fani.

Zobacz również: “Gdzie jest Dory?” – zobacz nowy plakat produkcji!

Podczas wywiadu udzielonemu Collider, aktorka Kristan Bell, podkładająca głos Annie w oryginalnej wersji językowej (Anna Cieślak w polskiej wersji językowej) wyznaje, że scenariusz do drugiej części „Krainy Lodu” został skończony i że od przyszłego miesiąca zaczynają nagrywać dialogi. Zapytana, czy zaczęli już nagrywanie kwestii bohaterów, tak odpowiedziała:

„Jeszcze nie, ale jesteśmy już blisko tego. Wciąż są jeszcze nanoszone poprawki do scenariusza, ale powinniśmy zacząć nagrania jeszcze w tym miesiącu. Historia jest świetna i tryska humorem. Z tego, co mogę powiedzieć o ekipie, to są to ludzie, którzy bardzo poważnie podchodzą do swojej pracy. To dlatego tak długo zajęło im ogłoszenie informacji o drugiej części. Generalnie po sukcesie „Krainy Lodu” chcesz zrobić sequel. Zajęło to sporo czasu, ponieważ twórcy usilnie poszukiwali ujmującej i interesującej historii, którą chcieliby opowiedzieć i moim zdaniem ją znaleźli.”

Zobacz również: “Tangled: Before Ever After” – poznaj obsadę oraz pierwsze detale na temat produkcji!

Gwiazdy, które obok Kristen Bell podkładały głos w pierwszej części, takie jak: Idina Menzel (Elsa), Jonathan Groff (Kristoff) i Jaosh Gad (Olaf) najprawdopodobniej powrócą w drugiej części, chociaż jeszcze nie jest to potwierdzone. Natomiast reżyserzy Jenifer Lee i Chris Buck namawiają do powtórnej współpracy autorów piosenek z „Krainy Lodu”, Roberta Lopez oraz Kristen Anderson-Lopez. Miejmy nadzieje, że ich współpraca okaże się również owocna, jak przy pierwszej części.

W sierpniu Disney poinformował, że sequel będzie kontynuował poczynania Elsy, jako szczęśliwej osoby, które mieliśmy okazje zobaczyć w animowanej krótkometrażówce „Gorączka Lodu” (Frozen Fever). Disney nie zdradza jeszcze daty rozpoczęcia produkcji „Krainy Lodu 2”, ale miejmy nadzieje, że to stanie się lada chwila.

Zobacz również: “Zwierzogród” – recenzja nowej animacji Disneya!

Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?