“Indiana Jones” – scenarzysta “Królestwa Kryształowej Czaszki” ponownie zatrudniony!

David Koepp został właśnie scenarzystą piątej części przygód legendarnego już archeologa – Indiany Jones’a. Koepp pracował już wielokrotnie ze Stevenem Spielbergiem, między innymi przy filmach: “Park Jurajski”, czy też “Wojna Światów”. Do niedawnych projektów scenarzysty należą także: “Jack Ryan: Teoria Chaosu” oraz nadchodzące “Inferno”. Jest on również reżyserem “Bezwstydnego Mortdecaia“, co niekórych nie napawa zbytnio optymizmem.

Zobacz także: “Indiana Jones 5” w 2019 roku! Harrison Ford i Steven Spielberg na pokładzie!

Szczegóły fabuły póki co nie są znane i nie wiadomo też czy David Koepp będzie opierał się na wcześniejszych pomysłach fabularnych, czy zacznie pisać  od zera. Przy poprzedniej części przygód Indiany Jones’a opierał się na pomysłach George’a Lucasa. Na ten moment nie wiemy, jaką role odegra Lucas przy produkcji najnowszej odsłony serii. 

Zobacz także: Harrison Ford – Infiltracja #50

Postać Indiany Jonesa pojawiała się dotychczas na ekranach kin czterokrotnie. Na serią składają się “Poszukiwacze Zaginionej Arki” z 1981 roku, “Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku, “Indiana Jones i Ostatnia Krucjata” z 1989 roku oraz “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” z roku 2008. Seria zarobiła łącznie blisko 2 miliardy dolarów!

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?