Gore – kolejni aktorzy dołączają do Kevina Spacy’ego i najnowszego filmu Netflixa

Informowaliśmy niedawno, że Kevin Spacey zagra główną rolę w filmie biograficznym Netflixa zatytułowanym Gore. Produkcja opowiada o Gore Vidalu, amerykańskim pisarzu, dramaturgu, scenarzyście i polityku, który napisał m.in. scenariusz do filmu Billy the Kid z Valem Kilmerem i ekranizacji powieści Mario Puzo, Sycylijczyk. Jednak największy sukces przyniosły mu trzy powieści, które napisał w latach 60. Były to: JuliaWashington D.C. oraz Mayra Breckinridge. Akcja filmu będzie się jednak rozgrywać w latach 80., w okresie kiedy Gore przegrał w wyborach do Senatu i powraca do swojej willi we Włoszech, zwanej La Rondinaia, mieszczącej się w małej wiosce na wybrzeżu Amalfi, by poradzić sobie z zanikiem inwencji twórczej i uczuciem znudzenia.

Teraz, do Spacy’ego, a także Helen Mirren i Jamesa McAvoya, dołączają kolejni aktorzy. Są to: Michael Stuhlbarg (Poważny człowiek, Zakazane Imperium), Douglas Booth (Marry Shelley), Freya Mavor (The sense of an ending), Nikolai Kinski (Yves Saint Laurent) oraz Griffin Dunne (Machina wojenna).

gore

Zobacz również: Siedem – Kevin Spacey nie był pierwszym wyborem Davida Finchera!

Stuhlbarg wcieli się w Howarda, odwiecznego kompana Gore’a. Booth i Mavor zagrają młodą parę, spędzającą wakacje na wybrzeżu Amalfi i która zostaje zdemoralizowana przez Gore’a. Z kolei Dunne i Kinski wcielą się kolejno w amerykańskiego kompozytora, Leonarda Bernsteina oraz sławnego rosyjskiego tancerza i choreografa, Rudolpha Nureyeva – stałych bywalców włoskiej rezydencji Gore’a.

Reżyserem produkcji jest Michael Hoffman (Ostatnia stacja), który we współpracy z Jay’em Parini przygotował scenariusz na podstawie napisanej przez niego wnikliwej biografii o artyście zatytułowanej Empire of Self: A Life of Gore Vidal. Premiera filmu odbędzie się na platformie Netflix w 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Miller Mobley

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?