“Wojna bohaterów” to “Iron Man 4” dla Roberta Downey’a Jr.!

Czym tak naprawdę jest “Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”? Z całą pewnością nie jest to zwykły film o pojedynczym superbohaterze. Mimo wielu zapewnień twórców, produkcja przypomina kolejną część “Avengers” bardziej niż pełnoprawnego trzeciego “Kapitana Amerykę”. Jak zapatruje się na to Robert Downey Jr., który wciela się w postać Tony’ego Starka/Iron Mana już od ponad osmiu lat?  Czym film jest dla niego?

Iron Man

“Oczywiście, to jest trzeci film o Kapitanie, ale dla mnie to w pewnien sposób ‘Iron Man 4’. Powracamy tu przecież również do motywów, które wszyscy znamy. Akcja dzieje się co prawda na uboczu, ale ma bezpośredni wpływ na drużynę Avengers. To może przynieść ze sobą pewne zmiany do uniwersum…Mimo tego co tam się wydarzy, nadal mam nadzieję pozostać ulubieńcem widowni.”

Czy Tony Stark będzie mógł nadal liczyć na sympatię widzów, po wydarzeniach, które zobaczymy w nadchodzącym filmie? Scenariusz został ponoć ułożony w taki sposób, by fani zostali podzieleni na dwa stronnictwa, podobnie jak jego bohaterowie. Nic nie będzie tu całkowicie jednoznaczne…Po czyjej stronie sie opowiecie? Dlaczego? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach!

Opis dystrybutora (kino): W filmie “Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego “Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. 

Obsada filmu “Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”: Chris Evans – Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Robert Downey Jr. – Tony Stark/Iron Man, Scarlett Johansson – Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner – Clint Barton/Sokole Oko, Anthony Mackie – Sam Wilson/Falcon, Don Cheadle – Jim Rhodes/War Machine, Sebastian Stan – Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz i Paul Bettany – Vision.

kapitan 1Fot.: Materiały prasowe

Polska premiera filmu odbędzie się 6 maja 2016 roku.

Źródło: heroichollywood.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?